Ivan Perisic 100
Ivan Perišić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

TALIJANSKO PRVENSTVO: Pogodak Perišića u porazu Intera od Lazija u Rimu

Nogometaši Lazija su na rimskom Olimpicu preokretom došli do pobjede nad aktualnim prvakom Interom svladavši ga s 3-1 (0-1), iako su gosti na poluvremenu imali vodstvo.

Tu im je prednost donio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić koji je u 12. minuti bio precizan izvođač kaznenog udarca.

Zametak preokreta je bio dosuđeni kazneni udarac za Lazio u 64. minuti, na intervenciju VAR-a. Ciro Immobile je bio siguran realizator. Pobjedu domaćoj momčadi donijeli su Felipe Anderson pogotkom u 81. minuti i Sergej Milinković-Savić u prvoj minuti sučevog dodatka.

U početnoj postavi Intera bili su Ivan Perišić i Marcelo Brozović, a kod Lazija je u prvih 11 bio Toma Bašić. Perišić i Bašić su zamijenjeni u 66., odnosno 67. minuti, dok je Brozović do kraja ostao na terenu u prvom ovosezonskom porazu Intera koji je sa 17 bodova ostao na trećem mjestu, iza Napolija (21) i Milana (19) koji imaju utakmicu manje. Lazio je sa 14 bodova preskočio Fiorentinu i sada je na petoj poziciji, s bodom manje i utakmicom više od četvrtoplasirane Rome.

U prvom subotnjem dvoboju nogometaši Spezie na svom su stadionu pobijedili Salernitanu sa 2-1. Poveli su gosti u 39. minuti, a strijelac je bio Simy. Preokret je uslijedio u nastavku, a Spezia je do druge pobjede u sezoni stigla pogocima Slovenca Streleca (51)  i Ukrajinca Kovalenka (76).

Spezia je iz zone ispadanja sa sedam bodova skočila na 15. mjesto, a Salernitana je s četiri boda predzadnja.

Italija - 8. kolo
Spezia - Salernitana     2-1 (Strelec 51, Kovalenko 76 / Simy 39)
Lazio - Inter            3-1 (Immobile 64-11m, Anderson 81, Milinković-Savić 90+1 / Perišić 12-11m)