Treneri Goran Tomic i Igor Tudor (desno) nakon utakmice HNL-a (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

TALIJANSKO PRVENSTVO: Momčad Verone, koju vodi Igor Tudor, savladala u gostima Atalantu, Napoli i Roma remizirali

Nogometaši Verone, koje vodi hrvatski stručnjak Igor Tudor, u posljednjem su dvoboju 33. kola talijanskog prvenstva kao gosti svladali Atalantu u Bergamu sa 2-1 (1-0).

Svoju bolju igru u prvom poluvremenu gosti iz Verone okrunili su pogotkom Ceccherinija (45+2) u drugoj minuti nadoknade vremena, da bi početkom nastavka udvostručili prednost uz priličnu dozu sreće jer se lopta nakon obrane Mussa odbila u Koopmeinersa (55-ag), a od njega u mrežu. Do kraja susreta je Scalvini 88) svojim prvim pogotkom u karijeri uspio tek ublažiti poraz Atalante.

Boško Šutalo igrao je za Veronu od 31. minute, dok je Mario Pašalić ušao u igru za Atalantu tek u 86. minuti.

Verona je sada deveta sa 48 bodova, tri manje od osme Atalante.

Remi Napolija i Rome

U prvoj utakmici 33. kola talijanskog nogometnog prvenstva igranoj u ponedjeljak Napoli i Roma su igrlai 1-1 (1-0).

Napoli je poveo rano u utakmici kada je Insigne (11-11m) iskoristio kazneni udarac kojega je skrivio Ibanez prekršajem na Lozanu, no u drugom poluvremenu domaći su se odlučili na branjenje minimalne prednosti umjesto na igru te za takav pristup bili kažnjeni u prvoj minuti sudačke nadoknade kada je El Shaarawy (90+1) preciznim udarcem sa 14-15 metara okončao lijepu akciju svog sastava i atraktivno dodavanje Abrahama.

Treći Napoli sada ima 67 bodova, četiri manje od vodećeg Milana, a dva manje od drugog Intera koji je odigrao susret manje, dok je Roma peta sa 58 bodova, pet manje od četvrtog Juventusa, a dva više od šestog Lazija i sedme Fiorentine koja je odigrala susret manje.

REZULTATI 33. KOLA,
Petak:
Spezia - Inter 1-3 (Maggiore 88 / BROZOVIĆ 31, Lautaro 73, Alexis 90+3)
Milan - Genoa 2-0 (Leao 11, Messias 87)
Subota:
Cagliari - Sassuolo 1-0 (Deiola 42)
Sampdoria - Salernitana 1-2 (Caputo 32 / Fazio 4, Ederson 6)
Udinese - Empoli 4-1 (Ismajli 6-ag, Deulofeu 52, Pussetto 79, Samardžić 88 / Pinamonti 70-11m)
Fiorentina - Venezia 1-0 (Torreira 30)
Juventus - Bologna 1-1 (Vlahović 90+5 / Arnautović 52)
Lazio - Torino 1-1 (Immobile 90+2 / Pellegri 56)