Hrvatski reprezentativac Marko Pjaca (ILustracija) / Foto: Hina/

TALIJANSKO PRVENSTVO: Marko Pjaca ponovno strijelac za Torino, ovaj put u remiju protiv Lazia

U posljednjoj utakmici 5. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je kao domaćin svladala Udinese sa 1-0 (1-0). Strijelac jedinog gola bio je Abraham (36).

Roma je s nova tri boda stigla na četvrto mjesto sa 12 bodova, jednim manje od Intera i Milana, a tri manje od vodećeg Napolija.

Ranije u četvrtak je hrvatski napadač Marko Pjaca bio strijelac za Torino drugu utakmicu zaredom, postigao je jedini pogodak svoje momčadi u 1-1 (0-0) domaćem remiju protiv Lazija. Kao i prije šest dana u susretu 4. kola protiv Sassuola, Pjaca je postigao prvi pogodak na utakmici i to nakon što ga je hrvatski stručnjak Ivan Jurić uveo u igru umjesto drugog hrvatskog igrača Josipa Brekala. Ovoga puta Jurić je Pjacu na travnjak poslao u 74. minuti, a samo dvije minute potom 26-godišnji napadač je glavom zatresao mrežu gostiju iz Rima nakon ubačaja Singa. Pet minuta potom Pjaca se našao u još jednoj odličnoj situaciji, ali tada je njegov udarac nogom sa 12-ak metara obranio Reina.

Lazio, kod kojega je Toma Bašić ostao na klupi svih 90 minuta, poraza se spasio iz kaznenog udarca kojega je u prvoj minuti sudačke nadoknade realizirao Immobile. Prethodno je Djidji nespeetno oborio Muriqija u svom kaznenom prostoru.

Sedmi Lazio sada ima osam bodova, jedan više od devetog Torina. Napoli je zadržao stopostotni učinak i nakon 5. kola uvjerljivom 4-0 (2-0) gostujućom pobjedom protiv Sampdorije u Đenovi. Dvostruki strijelac bio je Osimhen (10, 50), a po jednom su mrežu domaćih tresli Ruiz (39) i Zielinski (59).