Arhivska snimka Marcela Brozovića (desno) / Foto: Preslik IM

TALIJANSKO PRVENSTVO: Inter slavio u gostima kod Crotonea, Milan doma savladao Benevento

Nogometaši Milana prenoćit će na drugoj poziciji ljestvice talijanskog prvenstva zahvaljujući 2-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Beneventa u susretu 34. kola.

Milan je poveo u samom otvaranju utakmice lijepim golom Calhanoglua (6), a pobjedu je potvrdio Hernandez (60) pospremivši odbijanac nakon udarca Ibrahimovića u mrežu. Ante Rebić igrao je za Milan od 76. minute, dok Mario Mandžukić nije konkurirao za nastup.

S ova tri boda Milan je skočio s pete na drugu poziciju na ljestvici sa 69 bodova, jedan manje ima treća Atalanta, a po tri manje četvrti Napoli i peti Juventus. Svi oni će svoje susrete 34. kola igrati u nedjelju, Atalanta u gostima kod Sassuola, Napoli na svom terenu protiv Cagliarija, a Juventus u gostima kod Udinesea. Benevento je ostao u zoni ispadanja, 18. sa 31 bodom, koliko imaju i 16. Torino, koji će u ponedjeljak igrati protiv Parme, te 17. Cagliari.

Ranije u subotu igrači Intera stigli su nadomak i teoretskog osiguranja 19. naslova prvaka Italije 2-0 (0-0) pobjedom na gostovanju kod posljednjeg Crotonea, kojega su tako i teoretski ispratili u drugu ligu. Strijelci za Inter bili su Eriksen (69) i Hakimi (90+2). Inter je do vodstva stigao preciznim prizemnim udarcem danskog veznjaka sa više od 20 metara, a pobjedu je Hakimi potvrdio iz protunapada nakon što su svi domaći jurnuli u napad po izjednačenje.

Marcelo Brozović igrao je čitav susret za Inter, dok je Ivan Perišić ušao u igru u 66. minuti. Vodeći Inter sada ima 82 boda te bi mogao slaviti naslov prvaka već u nedjelju ukoliko Atalanta ne pobijedi Sassuolo. Crotone je posljednji sa 18 bodova, a 17. Cagliari, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak, bježi mu nedostižnih 13 bodova.

U prvoj utakmici dana Verona i Spezia su igrale 1-1 (0-0). Verona, koju vodi hrvatski stručnjak Ivan Jurić, povela je početkom drugog poluvremena golom Salceda (46), no važan bod Speziji u borbi za ostanak u Serie A osigurao je Saponara (86). Verona je ovim remijem prekinula niz od četiri uzastopna poraza, no ostala je 10. na ljestvici sa 42 boda, koliko ima i deveta Sampdoria, dok se 15. Spezia bodovno poravnala sa 14. Fiorentinom, oba sastava imaju po 34 boda, tri više od 18. Beneventa. Bivši hrvatski reprezentativac Nikola Kalinić igrao je za Veronu od 60. minute, dok je Ivor Pandur ostao na klupi. Stoper mlade hrvatske reprezentacije Martin Erlić ostao je na klupi Spezije.