milano
Stadion / Foto: Fenix (P. K. Puđa)

TALIJANSKO PRVENSTVO: Empoli na San Siru šokirao Inter, Marcelo Brozović bio na poštedi

Nogometaši Empolija šokirali su Inter pobijedivši na San Siru sa 1-0 u susretu 19. kola talijanskog prvenstva.

“Nerazzurri” su imali priliku pobjedom skočiti na drugo mjesto Serie A, međutim Empoli je priredio veliko iznenađenje.

Jedan od ključnih trenutaka utakmice dogodio se u 40. minuti kada je domaćin ostao s igračem manje nakon što je isključen Milan Škriniar. Slovački reprezentativac je prvi žuti zaradio u 25. minuti, a drugi 15 minuta kasnije.

Empoli je igrača više na terenu iskoristio u 66. minuti golom Tommasa Baldanzija.

Hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović nije bio u konkurenciji za nastup, a talijanski mediji navode kako bi mogao biti spreman za ovaj vikend kada Inter gostuje kod Cremonesea.

U prvom današnjem susret Bologna i Cremonese su odigrali 1-1, a za domaćine je cijeli susret igrao hrvatski nogometaš Nikola Moro.

“Fenjeraš” talijanskog prvenstva je poveo u 50. minuti golom Davida Okereka iz kaznenog udarca, a za pet minuta kasnije Bolognu je izjednačio Vlad Chiriches pogodivši vlastitu mrežu.

U posljednjem susretu ovoga kola utorak će snage odmjeriti Lazio i Milan.

U vodstvu je Napoli sa 50 bodova, Milan ima 38, a Inter i Roma po 37 bodova.

Bologna se trenutačno nalazi na 11. mjestu sa 23 boda, Empoli je deveti sa 25 bodova, dok je Cremonese na začelju s osam bodova, devet manje od zone spasa.

REZULTATI:
Bologna - Crmonese   1-1 (Chiriches 55-ag / Okereke 50-11m)
Inter - Empoli       0-1 (Baldanzi 66)
U nedjelju:
Juventus - Atalanta  3-3 (Di Maria 25-11m, Milik 34, Danilo 65 / Lookman 4, 53, Maehle 46)
Spezia - Roma        0-2 (El Shaarawy 45, Abraham 49)
Monza - Sassuolo     1-1 (Caprari 60 / Ferrari 13)
Sampdoria - Udinese  0-1 (Ehizibue 88)