napoli
Igrači Napolija nakon pobjede (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (P. K. Puđa)

TALIJANSKA LIGA: Nezaustavljivi Napoli razbio Juventus s 5-1

U velikom derbiju 18. kola talijanske Serie A, susretu vodeće dvije momčadi, razigrani Napoli je potpuno nadigrao Juventus i pobijedio 5-1.

Napoli sada ima velikih deset bodova prednosti na vrhu ljestvice u odnosu na Juventus i Milan, s tim da Milan ima utakmicu manje.

Prije dolaska u Napulj Juventus je ima osam ligaških pobjeda u nizu, a isto tako nije primio ni jedan pogodak u tim dvobojima. U Napulju je baš pregažen, a Napoli je napravio novi veliki korak prema naslovu prvaka Serie A.

Silovito je u derbi ušao domaćin te je poveo u 14. minuti. Kvarackelia je sjajno pucao škaricama, taj je udarac obranio Szczesny, ali i odbio samo do Osimhena koji je glavom poentirao za 1-0 i svoj jedanaesti ligaški pogodak ove sezone.

Do 2-0 Napoli je došao u 39. minuti kada su se napadačke uloge zamijenile. Osimhen je bio asistent, a Gruzijac Kvarackelia je zabio za veliko oduševljenje domaćih navijača. Na odmor je Juventus ipak otišao s golom minusa nakon što je u 42. minuti na 1-2 smanjio Angel Di Maria. Inače, Argentinac je kod 0-1 pogodio gredu domaćih vrata.

U još veću brzinu Napoli je ubacio u nastavku kada je posve nadigrao velikog suparnika. U 55. minuti, nakon kornera, žestoko i precizno je naciljao Rrahmani za 3-1, dok je u 65. opet Kvarackelia asistirao, a Osimhen zabio svoj drugi pogodak za 4-1. Do kraja susreta još je i Elmas zatresao mrežu Juventusa za konačnih 5-1.

U subotu će igrati Cremonese – Monza, Lecce – Milan i Inter – Verona, dok nedjelja donosi utakmice Sassuolo – Lazio, Torino – Spezia, Udinese – Bologna, Atalanta – Salernitana i Roma – Fiorentina. Kolo završava u ponedjeljak susretom Empoli – Sampdoria.

Serie A, 18. kolo:

Napoli – Juventus 5-1 (Osimhen 14, 65, Kvarackelia 39, Rrahmani 55, Elmas 72 / Di Maria 42)

1.  Napoli        18  15  2   1  44-14   47
2.  Milan         17  11  4   2  33-18   37
3.  Juventus      18  11  4   3  27-12   37
4.  Inter         17  11  1   5  37-24   34
5.  Lazio         17   9  4   4  29-15   31
6.  Atalanta      17   9  4   4  26-18   31
7.  Roma          17   9  4   4  21-16   31
8.  Udinese       17   6  7   4  25-19   25