Marcelo Brozovic / Foto: Fenix (Twitter InterM)

TALIJANSKA LIGA: Lazio svladao Inter i zasjeo na vrh ljestvice

Nogometaši rimskog Lazija razveselili su svoje navijače pobijedivši milanski Inter na Olimpicu s uvjerljivih 3-1, a s osvojena tri boda su privremeno zasjeli na vrh ljestvice Serie A.

Za vodeći pogodak Lazija zaslužan je Brazilac Felipe Anderson koji je svladao Handanovića u 40. minuti. U 51. minuti je Interov Argentinac Lautaro Martinez pogodio za 1-1. Lazio je do pobjede došao s dva sjajna pogotka. Prvo je u 75. minuti Luis Alberto projektilom s više od 20 metara pogodio gornji lijevi kut Interovih vrata za 2-1, a konačnih 3-1 je postavio Pedro pogodivši isto mjesto, ali iskosa s lijeve strane kaznenog prostora.

Marcelo Brozović je odigrao cijelu utakmicu za Inter i u 83. minuti zaradio žuti karton, dok je Toma Bašić ostao na klupi za pričuve Lazija.

Lazio sada ima sedam bodova iz tri nastupa, jedan više od Napolija, Intera i Rome, ali su Napolitanci i Rimljani odigrali utakmicu manje.

U prvoj utakmici 3. kola nogometaši Udinesea ostvarili su pobjedu od 2-1 na gostovanju kod novog prvoligaša Monze.

Domaći su poveli u 32. minuti, a strijelac je bio Andrea Colpani. No, već u 36. minuti je Portugalac Beto postigao izjednačujući pogodak. Pobjedu gostima donio je Iyenoma Udogie pogotkom u 78. minuti, nakon odlične akcije Udinesea.

To je prva ovosezonska pobjeda momčadi iz Udina u kojoj hrvatski stoper Filip Benković nije dobio priliku zaigrati u ovom dvoboju. Monza i dalje čeka na prvi bod u svojoj premijernoj sezoni u elitnom razredu talijanskog nogometa.

Udinese je deseti sa četiri boda, a Monza je na začelju s tri poraza.

Italija - 3. kolo
Monza - Udinese         1-2 (Colpani 32 / Beto 36, Udogie 78)
Lazio - Inter           3-1 (F. Anderson 40, L. Alberto 75, Pedro 86 / L. Martinez 51)