Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

TALIJANSKA LIGA: Inter s Brozovićem doma savladao Udinese, Milan slavio u Monzi

Nogometaši Intera osamili su se na drugom mjestu ljestvice talijanskog prvenstva 3-1 (1-1) domaćom pobjedom protiv Udinesea u susretu 23. kola.

Inter je u prednost doveo Lukaku (20-11m) iz prestrogo dosuđenog kaznenog udarca nakon sudara Dumfriesa i Walacea u gostujućem kaznenom prostoru. Vratar Udinesea Silvestri čak je i obranio prvi udarac belgijskog napadača s bijele točke, ali kako je prerano napustio gol-liniju Lukaku je dobio priliku ispraviti svoj promašaj i u tome je uspio.

Poravnanje Udineseu donio je Slovenac Lovrić (43) koji je odličnim udarcem u završnici prvog poluvremena okrunio lijepu akciju svoje momčad te svladao sunarodnjaka Handanovića na vratima Intera.

Pitanje pobjednika je odlučeno u 73. minuti kada su oba sastava prvo promašila “zicere” prije no što je Mhitarjan (73) odmjerenim udarcem s vrha kaznenog prostora ipak zatresao mrežu. Nekoliko sekundi ranije Džeko je izašao sam pred Silvestrija, ali vratar Udinesea je bravuroznom intervencijom obranio njegov udarac, uslijedio je protunapad gostiju koji su s četvoricom igrača napali dvojicu braniča Intera, ali Success je odlučio sam završavati akciju i to učinio preslabim udarcem prema vratima. Lopta je odmah prebačena pred vrata Udinesea gdje se Mhitarjan odlično snašao.

Konačni rezultat postavio je Lautaro Martinez (89) iz protunapada u završnici dvoboja.

Marcelo Brozović igrao je za Inter do 66. minute.

Drugi Inter sada ima 47 bodova, tri više od trećeg Milana koji je ranije u subotu kao gost svladao Monzu sa 1-0 (1-0), a 15 manje od vodećeg Napolija koji je još u petak kao gost svladao Sassuolo sa 2-0 (2-0).