Ante Rebić (ILUSTRACIJA) / Foto:Hina

TALIJANSKA LIGA: Ante Rebić strijelac i asistent u pobjedi Milana nad Empolijem

Nogometaši Milana svladali su Empoli 3-1 u ludoj završnici utakmice 8. kola talijanske Serie A gdje su tri pogotka postignuta u sudačkoj nadoknadi.

Cijelu utakmicu Milan je dominirao, ali je napadački gledano dugo vremena bio bespomoćan i nije mogao slomiti suparnika. Rebić je u igru ušao u 73. minuti, a vrlo brzo nakon toga je postigao pogodak. Većinu posla obavio je Rafael Leao u toj 79. minuti. Kroz trojicu suparničkih igrača provukao je asistenciju prema Rebiću koji je sam, s četiri-pet metara, lakoćom zatresao suparničku mrežu za Milanovo vodstvo.

No, u 92. minuti Empoli je izjednačio i to lijepim pogotkom Bajramija u 92. minuti. Na tome nije završilo već je dvije minute kasnije Milan vratio vodstvo, a gol za tri boda je zabio Ballo-Toure, dok je u samom finišu pao novi gol. Sjajno je kontru lobom zaključio Rafael Leao za 3-1. Za pogodak mu je asistirao Rebić.

Rebiću je ovo bio treći ovosezonski pogodak u Serie A, a Milan, inače suparnik Dinama u skupini E Lige prvaka, time je ostvario petu pobjedu u sezoni. Milan je napravio skok na treće mjesto ljestvice.

Empoli je na 14. mjestu, a Marko Pjaca je za domaći sastav igrao do 58. minute.

U nedjelju su na rasporedu sljedeće utakmice: Lazio – Spezia, Lecce – Cremonese, Sampdoria – Monza, Sassuolo – Salernitana, Atalanta – Fiorentina i Juventus – Bologna, dok će u ponedjeljak posljednju utakmicu ovog kola odigrati Verona – Udinese.

Serie A, 8. kolo:

Empoli – Milan 1-3 (Bajrami 90+2 / Rebić 79, Ballo-Toure 90+4, Rafael Leao 90+7)

Inter – Roma 1-2 (Dimarco 30 / Dybala 39, Smalling 75)

Napoli – Torino 3-1 (Zambo Anguissa 6, 12, Kvarackelia 37 / Sanabria 43)

1.  Napoli        8  6  2  0   18-6   20
2.  Atalanta      7  5  2  0   11-3   17
3.  Milan         8  5  2  1   16-9   17
4.  Udinese       7  5  1  1   15-7   16
5.  Roma          8  5  1  2   10-8   16
6.  Lazio         7  4  2  1   13-5   14