Dobra igra i jedan pogodak Daniela Dežića za pobjedu Croatie ZH

Švicarski sudac jedva izvukao živu glavu nakon pokazivanja 3 crvena kartona u porazu Iberie od Croatie Zürich

Nakon što je nakon utakmice švicarski sudac pokazao i treći crveni igračima Iberie, šakom u glavu ga je udario pomoćni trener Španjolaca

CD Espanol Iberia – NK Croatia Zürich 3:5 (1:2)

Gostujuću pobjedu Croatije Zürich protiv Iberie zasjenile su grubosti španjolskih igrača i trenera, kako tijekom tako i nakon utakmice. Nervozne i grube Španjolce, koji su u jednom duelu ozljedili igrača Croatije Mateja Stjepanovića koji je zbog ozljede ramena odvezen u bolnicu kolima hitne pomoći, pokušavao je žutim i crvenim kartonima sankcionirati hrabri švicarski sudac. I prije nego je utakmica odlučena u 88. minuti vodstvom Croatije od 3:5, igrači Iberie su već imali dva crvena i nekoliko žutih kartona. Nakon što je odsvirao kraj, igrači Iberie su krenuli na njega. Jedan njihov igrač bio je toliko agresivan da mu je sudac pokazao crveni karton. Pokazivanje trećeg crvenog kartona toliko je razbjesnilo pomoćnog trenera Iberie da je on utrčao u teren te napao suca udarivši ga šakom u glavu.

Takovo nesportsko ponašanje igrača i vodstva Iberie, koje nema veze ni sa sportom a niti sa zdravim razumom, zasigurno će biti najstrože kažnjeno. Regionalni savez (FVRZ) već je zatražio očitovanje klubova o događanjima na utakmici i nakon tog očitovanja slijede kazne.

Sama utakmica je počela loše za NK Croatiu. Već u trećoj minuti domaćin poveo sa 1:0. To nimalo nije omelo namjere Croatije koja je ne tako davno Iberiu znaa pobjeđivati i sa rezultatima ravnim rukometnim utakmicama. Iako je domaćin  nastavio čvrstu igru, igrači Croatie su strpljivo gradili igru i čekali svoju prigodu za izjednačenje. Ona je došla u 20. minuti kada je Ivan Knežević iz lijepe akcije zatresao mrežu domaćina. Već tada je počela nervoza u redovima Iberie. Na drugi pogodak NK Croatie čekalo se do 31. minute kada je Ivan Dukić sjajno prolazi kroz obranu protivnika i zabija za vodstvo Croatie od 1:2. Croatia bi do vodstva došla i prije da nije bilo katastrofalnih grešaka suca koji je svaki prolaz napadača Croatie okarakterizirao kao zaleđe.

Do kraja prvog dijela se igralo bez pogodaka. Nažalost do tada bilježimo taj neugodan duel Mateja Stjepanovića sa igračima Iberie koji je doveo do ozljede ramena hrvatskog igrača.

U drugom poluvremenu domaćin je nastavio sa grubom igrom. Plod takve igre je i izjednačenje rezultata na 2:2. Kako bi zaustavio grubu igru Španjolaca, te uveo utakmicu u mirne vode, sudac najprije pokazuje crveni karton igraču Iberie te par žutih kartona. Kad su i dalje nastavili sa grubostima i prigovorima, hrabri švicarski sudac u 63. minuti pokazuje i crveni karton treneru Iberie. Utakmica se još više zakuhava kada u 69. minuti Danijel Dežić sjanim pogotkom glavom dovodi Croatiu u vodstvo od 2:3.

Nažalost po hrvatske navijače i momčad, to vodstvo traje samo par minuta jer Iberijci opet izjednačuju nakon što su se, doslovno rečeno, i nogama i rukama tj šakama, probili kroz obranu Croatije. Srećom po Croatiju, njihovu kratkotrajnu radost ugasio je Luka Antolković koji u 79. minuti trese mrežu za novo vodstvo Croatie od 3:4. Odluka o pobjedniku pada u 88. minuti kada Marko Prskalo trese mrežu Iberije na opće zaprepaštenje domaćina a na radost igrača i navijača Croatije. Do kraja utakmice Croatia je pokušavala smiriti igru i ne davati povoda igračima Iberie za prekid utakmice. Izdržalo se u tome a na kraju je ceh platio nepristrani, rekli bismo i odvažni, švicarski sudac.

NK Croatia: F. Dukić, D. Crnković, A. Jukić, D. Dežić, M. Stjepanović, S. Laštro, D. Perković (C), I. Dukić, L. Antolković, D. Komin, I. Knežević. Još su igrali: M. Jelečević, M. Vučur, L. Lapenda, M. Prskalo. Trener: S. Blažanović

Fenix/Ivan Barišić  Foto:Stjepan Špehar