Liga Prvaka mreza lopta
Mreže na nogometnim vratima (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (Preslik SIM)

SVI REZULTATI LP: Bayern deklasirao Dynamo Kijev, Juventus savladao Chelsea, Wolfsburg bolji od Seville

U susretu 2. kola H skupine nogometne Lige prvaka Juventus je u Torinu pobijedio europskog prvaka Chelsea sa 1-0, dok je Benfica u susretu E skupine u Lisabonu deklasirala Barcelonu sa 3-0.

U susretu G skupine Wolfsburg i Sevilla su odigrali 1-1, a za goste je pogodak zabio hrvatski nogometaš Ivan Rakitić iz kaznenog udarca u 87. minuti.

Dvoboj između Juventusa i Chelsea donio je dva različita poluvremena. Nakon ne pretjerano kvalitetnog prvog dijela, Juve je poveo već u desetoj sekundi nastavka. Torinska “Stara dama” je krenula s centra, lopta je došla do  Bernardeschija koji je proigrao Chiesu, a ovaj zakucao pod gredu za vodstvo domaćina.

U nastavku susreta vidjeli smo nekoliko prilika s obje strane, a najbolju priliku za izjednačenje gosti su imali u 84. minuti, no Romelu Lukaku je bio neprecizan. Za Chelsea je Mateo Kovačić odigrao cijeli susret.

Zanimljivo, bio je to peti uzastopni poraz londonskog sastava na “Čizmi” u Ligi prvaka. “Bluesi” su crnu seriju otvorili protiv Intera (2009/10), zatim su izgubili od Napolija (2011/12), pa Juventusa (2012/13), Rome (2017/18), te sada opet od Juvea.

U drugom susretu iz skupine H Zenit je kao domaćin svladao švedski Malmo s 4-0.

Uvjerljivu pobjedu Zenita najavio je već u 9. minuti 24-godišnji brazilski napadač Claudinho svojim prvim pogotkom u Ligi prvaka. U 49. minuti prednost ruske momčadi udvostručio je ruski reprezentativac Daler Kuzjajev, da bi u 80 minuti 27-godišnji Aleks Sutormin preciznim udarcem s 20-ak metara pogodio za 3-0. Konačnih 4-0 postavio je brazilski veznjak Wendel.

Švedski prvak je od 53. minute igrao s desetoricom igrača, jer je na asistenciju VAR-a grčki sudac Sidiropoulos isključio Anela Ahmedhodžića zbog igranja rukom kojim je spriječio izglednu situaciju za pogodak.

Hrvatski reprezentativac Antonio Mirko Čolak je bio u početnoj postavi švedske momčadi, a igrao je do 63. minute. Dejan Lovren je ostao na klupi za pričuve Zenita.

Na ljestvici vodi Juventus sa šest bodova, Zenit i Chelsea imaju po tri, a na začelju je Malmo bez bodova.

Bayern je u skupini E očekivano pobijedio kijevski Dynamo sa 5-0, a golove su zabili Robert Lewandowski (12-11, 27), Serge Gnabry (68), Leroy Sane (74) i Eric Maxim Choupo-Moting (87). Lewandowski je tako stigao do brojke od 119 golova u 100 nastupa za Bayern.

U drugom susretu Benfica je deklasirala Barcelonu sa 3-0. Portugalci su šokirali Barcu ranim golom, a strijelac je bio Urugvajac Darwin Nunez u 3. minuti. Korak bliže pobjedi lisabonski sastav je stigao u 69. minuti kada je Rafa Silva zabio za 2-0. Točku na “I”, stavio je Nunez u 79. minuti svojim drugim golom na utakmici, ovoga puta s bijele točke.

Očajnu večer posrnulog katalonskog diva zaključio je Eric Garcija zaradivši isključenje u 87. minuti.

Na ljestvici skupine vodi Bayern sa šest bodova i 8-0 razlikom pogodaka. Benfica ima četiri boda, Dynamo jedan, dok je Barca na začelju s dva poraza i razlikom pogodaka 0-6.

U skupini F Manchester United je na krilima Cristiana Ronalda slomio Villarreal sa 2-1.

Gosti su poveli preko Paca Alcacera (53), izjednačio je Alex Telles (60), a gol odluke zabio je Ronaldo u petoj minuti nadoknade. Bio je to njegov rekordni 178. nastup u Ligi prvaka i rekordni 136. gol.

Do ove večeri CR7 je rekord po broju nastupa dijelio sa legendarnim španjolskim golmanom Ikerom Casillasom. Ronaldo je 101 nastup u LP upisao u dresu Real Madrida, 54 za Manchester United, te 23 u dresu Juventusa.

U drugom susretu Atalanta je u Bergamu pobijedila Yong Boyse sa 1-0. Pogodak odluke zabio je talijanski reprezentativac Matteo Pessina u 68. minuti, nakon otete lopte i ubačaja Kolumbijca Duvana Zapate.

Hrvatski reprezentativac Mario Pašalić zamijenio je strijelca pobjedničkog pogotka u 74. minuti.

Atalanta vodi sa četiri boda, ManU i Young Boysi imaju po tri boda, a Španjolci jedan bod.

U skupini G RB Salzburg je pobijedio Lille sa 2-1. Oba gola za domaćine zabio je Adeyeni i to oba s bijele točke (35, 53), dok je za Lille zabio Burak Yilmaz (62).

Luka Sučić je za Salzburg igrao do 70. minute, dok je za goste branio Ivo Grbić.

U drugom susretu Wolfsburg i Sevilla su odigrali 1-1.

Domaćin je poveo u 49. minuti golom Renata Steffena, a izjednačio je Rakitić iz kaznenog udarca u 87. minuti.

Na ljestvici vodi Salzburg sa četiri boda, Sevilla i Wolfsburg imaju po dva boda, a Lille je na začelju s jednim bodom.

Pregled rezultata utakmica drugog kola nogometne Lige prvaka odigranih u srijedu u skupinama E, F, G i H.

Liga prvaka - 2. kolo
SKUPINA E
Bayern - Dinamo K.   5-0 (Lewandowski 12-11, 27, Gnabry 68, Sane 74, Choupo-Moting 87)
Benfica - Barcelona  3-0 (Nunez 3, 79-11m, Rafa Silva 69)

1. Bayern        2   2   0   0   8-0   6
2. Benfica       2   1   1   0   3-0   4
3. Dinamo Kijev  2   0   1   1   0-5   1
4. Barcelona     2   0   0   2   0-6   0