Foto: /Ilustracija/FM

SUSJED JE PRIJAVIO: Zaražena žena otišla u šetnju, sada mora platiti kaznu od 1.200 eura

Žena iz Austrije za koju je dokazano da je zaražena koronavirusom mora skupo platiti šetnju. Okružni sud u Ried im Innkreisu osudio je 35-godišnjakinju na kaznu od 1.200 eura.

 

Sudac je u petak , 24. srpnja prilikom izricanja kazne rekao da je namjerno ugrozila zdravlje drugih ljudi.

Ta 35-godišnjakinja je bila pozitivna na virus i bila je u karanteni. Nakon dva dana ona to “više nije mogla izdržati”, rekla je. Zbog toga je otišla u kratku šetnju s maskom za lice, objasnila je.

Susjed ju je vidio i odmah alarmirao policiju. Nakon kraćeg razgovora uspio ju je nagovoriti da vrati u stan, objasnila je na sudu koji nije imao razumijevanje za njezin postupak.

Fenix-magazin/IM

Povezano

Austrijska i zastava EU (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (S. Herek)
SIRIJAC (29) OSUĐEN ZA TERORIZAM TRAŽIO AUSTRIJSKU PUTOVNICU: Ministarstvo unutarnjih poslova odbilo zahtjev
IZBORNA SJEDNICA 2026.: Izabrano staro-novo predsjedništvo Austrijsko-hrvatske zajednice u Beču
Kofer (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SC)
SKANDAL U AUSTRIJI: Otkrivene nepravilnosti s izdavanjem putovnica
U POVODU 230. GODIŠNJICE ROĐENJA ANTUNA MIHANOVIĆA: U dvorcu Mihanović okupili se književnici i umjetnici iz Hrvatske, Austrije i Slovenije
AUSTRIJA UVODI NOVA PRAVILA ZA VOZAČE: Kamere nadziru vozila, kazne dosežu 2.180 eura
Austrijska policija (Ilustracija) /Foto: Fenix (SIM)
REKORDERKA U AUSTRIJI: Vozila 50 godina bez vozačke dozvole, policija je niti jednom nije zaustavila