Foto: /Ilustracija/FM

SUSJED JE PRIJAVIO: Zaražena žena otišla u šetnju, sada mora platiti kaznu od 1.200 eura

Žena iz Austrije za koju je dokazano da je zaražena koronavirusom mora skupo platiti šetnju. Okružni sud u Ried im Innkreisu osudio je 35-godišnjakinju na kaznu od 1.200 eura.

 

Sudac je u petak , 24. srpnja prilikom izricanja kazne rekao da je namjerno ugrozila zdravlje drugih ljudi.

Ta 35-godišnjakinja je bila pozitivna na virus i bila je u karanteni. Nakon dva dana ona to “više nije mogla izdržati”, rekla je. Zbog toga je otišla u kratku šetnju s maskom za lice, objasnila je.

Susjed ju je vidio i odmah alarmirao policiju. Nakon kraćeg razgovora uspio ju je nagovoriti da vrati u stan, objasnila je na sudu koji nije imao razumijevanje za njezin postupak.

Fenix-magazin/IM

Povezano

Škola (Ilustracija) / Foto: Fenix (MD)
ZBOG STRAHA OD RODITELJA: U Austriji 15-godišnji učenik Molotovljevim koktelima zapalio školu
Sve više deportacija iz Njemačke (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
DOBROVOLJAN POVRATAK: Austrija nudi Sirijcima 3.000 eura po osobi da se vrate svojim kućama
TRAGIČNO KUPANJE: Dvoje mrtvih (39 i 23) u jednom danu na poznatom kupalištu u Beču
ZABRINJAVAJUĆA ANKETA: Dvoje od troje Austrijanaca nezadovoljno je Vladom
U Linzu proslavljeno 80 godina hrvatske katoličke dušobrižničke službe u Gornjoj Austriji / Foto: Fenix (Željko Jakovljević)
TRI VELIKA JUBILEJA HRVATA U GORNJOJ AUSTRIJI: Od prvih misa za hrvatske izbjeglice do 80 godina dušobrižništva
Austrijska policija (Ilustracija) / Foto: Fenix (SIM)
NAPAD NOŽEM U AUSTRIJI: Dvije osobe (14 i 41) teško ozlijeđene