Borna Sosa sa osvojenom nagradom za najpopularnijeg sportaša u hrvatskom iseljeništvu po izboru žirija Večernjeg lista i Fenix-magazina (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

STUTTGART SE SPAŠAVA?: U derbiju začelja Borna Sosa i suigrači u gostima bolji od Bochuma, poraz Kovačeva Wolfsburga

U utakmici 27. kola njemačke Bundeslige Stuttgart je kao gost slavio kod Bochuma s 3-2, a asistenciju za drugi gol gostiju ubilježio je Borna Sosa.

U derbiju začelja, Stuttgart je došao do bitne pobjede za ostanak, a Sosa je asistirao Guirasyu za 2-1 u 60. minuti. Ito (14) i Vagnoman (63) su još biku strijelci za Sttutgart, dok su Stoger (57) i Hofmann (85) zabili za Bochum.

Stuttgart je 16. na ljestvici s 23 boda, a Bochum 14. s 26 bodova.

Osmi poraz Wolfsburga

Nogometaši Borussije pobijedili su danas na svom terenu u Mönchengladbachu Wolfsburg našeg Nike Kovača s 2-0 u utakmici 27. kola Bundeslige.

Pogotke su zabili Nathan Nguomou u 34. minuti na asistenciju Markusa Thurama, koji je golom u 63. minuti postavio konačan rezultat. Nogometaš Wolfsburga Omar Marmoush postigao je pogodak u 10. minuti, ali je nakon upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Wolfsburg je doživio osmi poraz i deveti je na ljestvici sa 39 bodova, dok je Borussia Mönchengladbach na 10. mjestu, s četiri boda manje.