Arhivska snimka Croatije Reutlingen / Foto: Fenix (B. Žepić)

STUTTGART: BW Tomislav iz Heilbronna nezaustavljiv, visoka pobjeda Croatie Reutlingen u derbiju Bezirkslige Alb

Dok Croatija Bietigheim umjesto u nedjelju s MTV Ludwigsburg igra u utorak 24. rujna u 20 sati i teškog poraza Croatie iz Stuttgarta, uvjerljivu 3:0 pobjedu je zabilježila Croatija Reutlingen na gostovanju kod gradskog rivala SG Reutlingen. Strijelci za hrvatsku momčad su bili Paskalo već u 2. minuti, Giambrone u 34. i povratnik u momčad Gerdes u 78. minuti.

-U dobroj utakmici pred 500 gledatelja zaigrali smo otvoreno i borbeno što nam se isplatilo. Sada smo na trećem mjestu sa dvije utakmice i dva boda zaostatka iza SC Reutlingen, rekao je predsjednik Croatije Šolić. Slijedeću utakmicu Croatia igra doma sa FC Engstingen koji je sa 6 bodova na 12. mjestu.

Stutgartska Croatija je visoko sa 3:8 izgubila na svome terenu od SV Sillenbuch i prilično razočarala svoje mnogobrojne navijače. Strijelci za utješna tri gola su bili Bokilo, Martinović i Stefanović. Sa samo tri boda Croatia je u donjem djelu ljestvice a slijedeću utakmicu gostuju kod TSV Bernhausen, susjeda pri dnu ljestvice

Hrvatski A-Kreisligaši su bili uspješni izuzev Zrinskog Waiblingen koji je kod jednog od vodećih klubova u ligi TV Wailer poražen 0:2. U kup natjecanju, Zrinski je sa 1:0 pobijedio SG Weinstadt II.

BW Tomislav je nezaustavljiv. Iz pet nastupa imaju svih 15 bodova i na čelu su ljestvice. Strijelci u nedjelje su bili Baotić 31, Fedatov 57. i M. Selak u 75. minuti.

Arhivska snimka Blau Weiss Tomislav Heilbronn / Foto: FM

Tijesnu, ali zasluženu 2:1 pobjedu je zabilježila Croatia Ulm, novak u ligi. Strijelci su bili Bratić i Matić. Kod posljednjeplasiranog RW Ebingen II

Jadran iz Balingena je došao do svje druge pobjede. Sretni strijelac je bio mladi Frane Župan u 57. minuti.

Vrijednu, treću u nizu, pobjedu je zabilježio Hajduk Villingen na gostovanju kod VfB Villingen, golovima Perića 2 i Ilija Jozinović (na slici). Hajduk se primiče gornjem dijelu ljestvice i još uvijk s nestrpljenjem isčekuju još neke svoje igrače koji su na odmoru.

Ovo kolo nije bilo zadovoljavajuće za hrvatske B Kreisligaše. Čast je, donekle spasila Croatia II iz Reutlingena. Sa 4:0 su došli do svoje druge pobjede kod TSV Altensburg i najavili veliki povratak nakon lošeg starta. Pobjedu od 2:0 u gostima kod TSV Büsnau II je zabilježio Slaven, kao i Zagreb Schwenningen 2:1 kod SV Niedereschach.

Hrvatski derbi u Sindelfingenu izmađu Zagreba i Croatije je pripao gostima 0:2 golovima Džide u 5. i Duvnjek 52. minuti.

Ostali rezultati hrvatskih klubova: Neretva-SKG Botnang 3:5, SV Niederhofen-KSC Ehingen 2:5, Croatia Karlsruhe-TV Mörsch 0:2, Croatia Geislingen-TG Böhmankirch II 3:0, Zrinski II Waiblingen-Weiler II 0:2, Zrinski Calw-SC Neubulach II 0:1, Marsonia-SGM Ohmden II 2:8.