Stjepan Kovač: Hrvatskom vlada “otpadna mafija”

Saborski zastupnik SDP-a Stjepan Kovač poručio je u četvrtak kako Hrvatskom vlada “otpadna mafija”, te zbog afere oko odlaganja otrovnog mulja u Međimurju zatražio hitno očitovanje nadležnih institucija, kao i ministra zaštite okoliša Tomislava Ćorića.

“Međimurje ne samo da nije prioritet Vladi i državnim institucijama, već se stanovnike tamo ugrožava, truje im se plodno tlo, ugrožava trud poljoprivrednika i zdravlje stanovnika”, ustvrdio je Kovač nakon stanke u Saboru.

Zanima ga kako je moguće da je temeljem javnog natječaja posao zbrinjavanja opasnog mulja dobila tvrtka koja nema ni dozvole niti kapacitete za sanaciju otpadnih voda Grada Zagreba.

Pita se i kako je moguće da nitko nije obavio nadzor nad obavljanjem tog posla i tvrdi da je inspekcija znala za “kriminal najgore vrste i ekocid plodnog tla”.

“Dok se neko na smeću bogati građani se truju. Tražim očitovanje nadležnih institucija, neka ministar Tomislav Ćorić dokaže da je svaki kraj Hrvatske jednako važan, a Milan Bandić neka kaže po kojim kriterijima je dodijelio posao tvrtki koja nema dozvole”, rekao je SDP-ovac.

Fenix-magazin/MD/Hina

Povezano

Kolona vozila na naplati Lučko/ Foto: Hina
AKO PUTUJETE U HRVATSKU: Pojačan promet prema moru, mogući zastoji i kolone
Bolnica (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
HZJZ: Ovo je i dalje među vodećim uzrocima smrti u Hrvatskoj
„MLADI ZA DOMOVINU“: U Zagrebu 25. lipnja prvi Susret mladih hrvatskih povratnika – nastupa Nika Pastuović
Predstavljanje knjige / Foto: Fenix (S.Š.)
DNEVNIČKI ZAPISI: Na Hrvatskom vojnom učilištu predstavljena knjiga umirovljenog pukovnika Duje Vlastelice
Javna rasprava / Foto: MDU
DEMOGRAFSKO BOGATSTVO: Hrvatska želi potaknuti povratak hrvatskih iseljenika i njihovih potomaka
UHIĆEN U HRVATSKOJ: 72-godišnjak osumnjičen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva