Štimac pao i na Hampden parku: Već večeras ću Šukeru ponuditi ostavku!

Hrvatska će ipak imati priliku u dodatnim kvalifikacijama izboriti nastup na SP-u

Igračima sam rekao da je moja moralna obaveza predsjedniku saveza, Davoru Šukeru, ponuditi ostavku. To ću napraviti već večeras. Ne zato jer ne vjerujem da mogu završiti posao, već zato jer je to moralan čin. Riječi su to hrvatskog izbornika Igora Štimca nakon što je porazom u Škotskoj (0:2) završen nastup u skupini u kvalifikacijama za SP u Brazilu.

Na neslavan je način Hrvatska završila kvalifikacije koje su prema postotku osvojenih bodova bile najslabije dosad (17 od 30 mogućih ili 57 posto).

Škoti su poveli u 28. minuti pogotkom glavom Snodgrassa, koji je nadskočio Lovrena i zatresao Pletikosinu mrežu, kao i u utakmici na Maksimiru.

U 72. minuti Vida je u šesnaestercu srušio Anyu, a sudac je pokazao na bijelu točku. Pletikosa je obranio Bannanov udarc, a na odbijenu loptu natrčao je Naismith i zabio pored uspavane hrvatske obrane.

Hrvatska će ipak imati priliku u dodatnim kvalifikacijama izboriti nastup na SP-u, a uz nju vizu za Brazil pokušati će izboriti i Švedska, Rumunjska, Island, Portugal, Grčka, Ukrajina i Francuska.