ŠTETA Engleska preokrenula rezultat i gurnula Hrvatsku u B-Ligu

Hrvatska nogometna reprezentacija nije izborila plasman na završni turnir Lige nacija nakon što je u posljednjem kolu skupine 4 u Londonu pred 90.000 gledatelja izgubila od Engleske sa 1-2.

Nažalost, “Vatreni” nisu uspjeli izboriti niti remi, pa su ispali iz elitnog razreda. Engleska je pobjedom osvojila prvo mjesto u skupini, Španjolska je druga, dok je Hrvatska trećim mjestom ispala u drugi jakosni razred.

Hrvatska je povela u 57. minuti golom Andreja Kramarića, izjednačio je Jesse Lingard u 78. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Harry Kane u 85. minuti.

Hrvatska je trebala pobjedu za osvajanje prvog mjesta, ali i remi s postignutim golom kako ne bi ispala u niži rang natjecanja. Nažalost, niti jedno nismo uspjeli ostvariti premda smo poveli.

Hrvatska je već u drugoj minuti imala fantastičnu priliku kada je Rebić ispred sebe imao prazna vratar, ali je njegov udarac sa 20 metara otišao preko gola. U nastavku prvog dijela domaćin je dominirao i imao nekoliko sjajnih prilika. Najbolju priliku Englezi su imali u 11. minuti kada je Sterling pobjegao hrvatskoj obrani i sam izbio ispred Kalinića, ali je hrvatski vratar obranio njegov udarac.

Hrvatska je povela u 57. minuti golom Andreja Kramarića. Brekalo je povukao kontru, gurnuo do Vlašića koji je produžio u kazneni prostor do Kramarića. Napadač Hoffenheima je napravio nekoliko lažnjaka i potom pogodio mrežu nemoćnog Pickforda za vodstvo svjetskih doprvaka.

Engleska je izjednačila u 78. minuti. Gomez je ubacio iz auta, lopta je došla do Kanea koji ju je gurnuo ispod Kalinića, a na gol-liniji Lingard ju je ugurao u mrežu. Nažalost, u 85. minuti domaćin je u potpunosti okrenuo rezultat. Chilwell je ubacio iz slobodnog udarca, a Kane klizećim startom u kaznenom prostoru zabio za 2-1.

Hrvatska je Ligu nacija otvorila 0-6 porazom protiv Španjolske, a potom je na Rujevici odigrala 0-0 protiv Engleske. Nakon dva kola imali smo samo jedan bod uz očajnu razliku pogodaka 0-6. Prilika nam se otvorila kada je Engleska u Sevilli pobijedila Španjolsku sa 3-2. “Vatreni” su tada došli u priliku da s dvije pobjede osvoje prvo mjesto. Prvi korak prema Final Fouru napravili smo u Zagrebu pobjedom protiv ‘furije’ sa 3-2, a nažalost, na Wembleyju smo bili korak do slavlja, ali nismo izdržali.

Završni turnir Lige nacija igrat će se od 5. do 9.- lipnja, a plasman na FF je osim Engleske do sada izborio i Portugal.

Engleska - HRVATSKA 2-1 (Pickford 78, Kane 85 / Kramarić 57)

1. Engleska     4    2    1    1     6-5    1    7
2. Španjolska   4    2    0    2    12-7   +5    6
3. HRVATSKA     4    1    1    2    4-10   −6    4