Detalj s utamice Croatia - Makkabi / Foto: Fenix (SIM)

SRAMOTAN PRISTUP IGRI: Croatia Frankfurt je drugi put ove sezone „torpedirana“ rezultatom 6:0

Croatia Frankfurt je u nedjelju ponovno ove sezone doživjela poraz od 6:0, što je još jedan od najtežih poraza u zadnjih desetak i više godine igranja u Kreisoberligi Frankfurta.

Croatia Frankfurt – Makkabi 0:6 (0:2)

Protiv prvoplasirane momčadi lige, Croatia je u prvih pola sata pružila solidan otpor lideru prvenstva. Prvi pogodak hrvatska momčad je primila u 28. minuti iz jedne gužve, kad su igrač Croatije umjesto „piplanja“ i pokušaja kratkih dodavanja, tri puta mogli izbiti loptu iz svog kaznenog prostora,

Nedugo nakon primljenog pogotka napadač Croatije Ivan Propadalo je bio u izglednoj prilici za koju se sam izborio, ali u padu nije najbolje zahvatio loptu nogom tako da vratar gostiju nije imao težak posao.

Trener Karlo Luketić i Ivan Propadalo / Foto: Fenix (SIM)

A onda je uslijedio trenutak u kojem je teško pogriješio sudac utakmice koji je zbog navodnog zaleđa, kojeg nije bilo, poništio čisti pogodak Croatije. Da je taj pogodak priznat, možda je utakmice mogla otići i u drugom smjeru.

U zadnjoj minuti prvog poluvremena Makkabi je preko ranijeg igrača Croatije Branislava Glamočanina iz nepotrebno napravljenog prekrđaja i suđenog jedanaesterca došao u vodstvo od 2:0.

U drugom poluvremenu uslijedio je potpuni potop relativno mlade, i većinom neiskusne, momčadi Croatije kojoj je u ovoj utakmici nedostajalo čak pet ponajboljih igrača.

Osim jednog pogotka, koji je plod lijepe akcije igrača Makkabija, ostala tri pogotka u drugom poluvremenu su čisti previdi i početničke greške obrane Croatije. Nekim igračima hrvatske momčadi treneri bi trebalo reći da na igraju Ligu prvaka i da nije nikakva sramota izbiti loptu umjesto da se s njom petlja uokolo ili u svom kaznenom prostoru i onda primi pogodak.

Ako se neki igrači Croatije ugledavaju u igrače Lige prvaka, onda bolje da gledaju utakmice reprezentacije Hrvatske i neka im uzor bude Luka Modrić i to kako se on bori u hrvatskom dresu. Dres Croatije Frankfurt je isto hrvatski dres i oni koji ga obuku trebali bi to znati cijeniti te dati sve od sebe kako bi opravdali ukazano im povjerenje.

Igrači Croatije Frankfurt / Foto: Fenix (SIM)

To bi i treneri trebali reći svim svojim igračima, kao i kapetanu momčadi koji zbog ljutnje na suca ili iz nepoznatih razloga baca kapetansku traku s hrvatskim grbom na zemlju. To je nedopustivo i nadajmo se da se to nikad više neće vidjeti na utakmici niti jedne hrvatske momčadi.

Sastav Croatije: Pejaković, Dulc, Knezović, Faris, Ladan, Jonjić, Gamulin, Propadalo, Ćorić, Ivošević, Raemer. (Od 24. min Grbavac umjesto Ivoševića, od 50. min Lakić umjesto Dulca i od 60 min Kralj umjesto Farisa).

Iduću nedjelju, 22. rujna, igra se hrvatski derbi u Kreisoberligi Frankfurt kada momčad Posavine Frankfurt ugošćuje Croatiju Frankfurt. Utakmica počinje u 15 sati a adresa igrališta je: Volgersbrunnenweg 3, 60386 Frankfurt am Main. Druga momčad Croatije igra u gostima protiv momčadi SV Niederursel II. Utakmica počinje u 13 sati a adresa igrališta je Dorfwiesenweg, 60439 Frankfurt am Main.