SP Katar: Hrvatska - Belgija
Luka Modrić u hrvatskom dresu / Foto: Hina

ŠPANJOLSKA LIGA: Luka Modrić zaigrao u pobjedi Real Madrida protiv Real Sociedada

Savršeni prvenstveni niz nastavili su nogometaši madridskog Reala u uvodnom dijelu nove sezone španjolske La Lige, na domaćem terenu su pobijedili Real Sociedad 2-1 u ogledu petog kola.

Real je na vrhu ljestvice sa svih pet pobjeda, odnosno, ima dva boda više od Barcelone.

Utakmica protiv Real Sociedada nije dobro počela za Madriđane jer su gosti vodili već od pete minute. Strijelac je bio Barrenetxea. Napadi su se domaćinu isplatili tek u drugom poluvremenu, a Real je izjednačio nakon samo 40 sekundi nastavka.

Bila je to sjajna akcija Reala koju je lijepim pogotkom okrunio Urugvajac Valverde. Real je poveo nakon točno sat vremena igre. Asistirao je Fran Garcia, a žestoko je glavom pogodio Joselu za 2-1 Reala.

Upisao je time Real Sociedad prvi poraz ove sezone.

Kapetan hrvatske reprezentacije Luka Modrić za Real je zaigrao od 62. minute.

Kolo će zaključiti Granada i Girona utakmicom u ponedjeljak.

La Liga, 5. kolo:

Real Madrid – Real Sociedad 2-1 (Valverde 46, Joselu 60 / Barrenetxea 5)

Sevilla – Las Palmas 1-0 (Lukebakio 71)

Villarreal – Almeria 2-1 (Gerard Moreno 45+5, Sorloth 90+4 / Akieme 44)

Getafe – Osasuna 3-2 (Mitrović 36, Carmona 51, Maksimović 86 / Munoz 45, Budimir 57-11m)

Subota:

Athletic Bilbao – Cadiz 3-0 (Guruzeta 66, Vilalibre 68, Williams 90)

Valencia – Atletico Madrid 3-0 (Duro 5, 34, Guerra 54)

Celta – Mallorca 0-1 (Muriqi 85)

Barcelona – Betis 5-0 (Joao Felix 25, Lewandowski 32, Ferran Torres 62, Raphinha 66, Joao Cancelo 81)