luka modric
Kapetan Luka Modrić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA) / Foto:Hina

ŠPANJOLSKA LIGA: Luka Modrić igrao do 79. minute u 4:0 pobjedi Reala protiv Osasune za koju je do 70. minute igrao Ante Budimir

Nogometaši madridskog Reala svladali su na svom Bernabeu Osasunu s 4-0 u 9. kolu Primere, te su preuzeli vodstvo na ljestvici.

Real je protiv kluba iz Pamplone ponudio vrlo dobru igru, možda i najbolju u Primeri ove sezone.

Apsolutni junak utakmice bio je 20-godišnji Englez Jude Bellingham. Najzvučnije ovogodišnje pojačanje španjolskog kraljevskog kluba u današnjoj je utakmici zabio dva pogotka, prvi u devetoj minuti, drugi u 54. minuti, a efektan učinak između 65. i 70. minute popravili su Brazilac Vinicius Junior i Joselu. Potonji je u 84. minuti zapucao jedanaesterac.

Bellingham je ove sezone u španjolskom prvenstvu zabio ukupno osam golova, a slijede ga Poljak Robert Lewandowski (Barcelona), Japanac Takefusa Kubo (Real Sociedad) i Alvaro Morata (Atletico Madrid) s pet golova.

Luka Modrić je igrao do 79. minute, a Ante Budimir za Osasunu do 70. minute.

Real vodi s 24 boda, dva više od Girone, dok je Osasuna ostala deseta s 10 bodova.

1. Real Madrid 9 8  0  1  20:6   24
  2. Girona 9 7  1  1  19:11  22
  3. Barcelona 8 6  2  0  19:8   20
  4. Athletic Bilbao 9 5  2  2  16:9   17
  5. Atletico Madrid 7 5  1  1  18:7   16
  6. Real Sociedad 8 4  3  1  16:10  15
  7. Betis 8 3  3  2  10:12  12
  8. Rayo Vallecano 8 3  3  2   9:11  12