Svjetski veslacki kup - Zagreb
Hrvatski veslački par braća Valent i Martin Sinković (ILUSTRACIJA) / Foto: HINA

SP U VESLANJU: Braća Sinkovići zaostali za Nizozemcima i osvojili srebrnu medalju, Damir Martin zauzeo 6. mjesto

Braća Valent i Martin Sinković osvojili su srebro u dvojcu na pariće na Svjetskom veslačkom prvenstvu koje se održava u Beogradu, dok je zlato pripalo nizozemskoj posadi koju čine Stefan Broenik i Melvin Twellar.

Sinkovići su u nedjelju u finalnoj utrci bili drugi s vremenom 6:12.44, Nizozemci, koji su vodili od početka, prvi su prošli kroz cilj s vremenom  6:09.19, dok su broncu osvojili Irci Daire Lynch i Phillip Doyle (6:13,41). Braća Sinković su ovim plasmanom osigurali svoj četvrti nastup na Olimpijskim igrama u Parizu sljedeće godine.

Martin šesti

Hrvatski veslač Damir Martin zauzeo je u nedjelju šesto mjesto u samcu na Svjetskom veslačkom prvenstvu u Beogradu, dok je zlato pripalo Nijemcu Oliveru Zeidleru koji je tako obranio naslov svjetskog prvaka u ovoj disciplini.

Zeidler je slavio s vremenom 6:38.08, srebro je pripalo Nizozemcu Simonu van Dorpu (6:39.26) , a bronca trećeplasiranom Novozelanđaninu Thomasu Mackintoshu (6:40.33). Martin je imao šesto vrijeme finala 7:06.39.

Damir je Martin ovim rezultatom osigurao nastup na svojim četvrtim olimpijskim igrama u Parizu sljedeće godine.

Nešto ranije su braća Valent i Martin Sinković osvojili su srebrnu medalju u dvojcu na pariće.

Izjave nakon utrke

Braća Martin i Valent Sinković priznali su da nisu naviknuli na druga mjesta, ali da će sada raditi još bolje kako bi bili spremni promijeniti taj rezultat na OI u Parizu sljedeće godine.

Za Sinkoviće je to ukupno deveta medalja u karijeri sa svjetskih prvenstava, od čega je šest zlatnih, dvije su srebrne i jedna brončana. U cilj su ušli s vremenom 6:12.44 zaostavši za posadom Nizozemske više od tri sekunde. Nizozemci Melvin Twellaar i Stefan Broening kontrolirali su utrku od samog početka i osvojili zlatnu medalju s vremenom 06:09.19 dok su brončanu medalju osvojili Irci, Daire Lynch i Philip Doyle s vremenom 6:13.41.

“Bilo je izrazito teško, ali dali smo sve od sebe i zadovoljni smo kako je prošlo. Nismo naviknuli na druga mjesta, ali Nizozemci su stvarno ovaj put bili bolji. Čestitamo im i skidamo kapu! Oni su putokaz kako se radi i radit ćemo još bolje da ih probamo pobijediti”, rekao je Martin Sinković

“Drugo mjesto na svijetu! Odveslali smo svoj maksimum i moram reći da smo zadovoljni. Nizozemci su bili bolji danas, pokazali su klasu tijekom cijelog prvenstva i čestitamo im. Idemo se prvo odmoriti, a onda još jače raditi i pokušati to okrenuti za Olimpijske igre”, nadovezao se Valent Sinković.