Hrvatski vaterpolisti (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

SP U VATERPOLU: Hrvatska u polufinalu igra protiv Španjolske, utakmica počinje u 19.30 sati

Polufinalna utakmica reprezentacija Hrvatske i Španjolske na Svjetskom prvenstvu vaterpolista, koja je prema predviđenom rasporedu trebala biti odigrana u petak, 1. srpnja, u terminu od 21.00 sat, premještena je u termin od 19.30 sati odlukom domaćina.

Naime, iako je mađarska reprezentacija ostala bez mjesta u polufinalu, domaćini su odlučili da će se od 21.00 sat igrati utakmica za plasman od 5. do 8. mjesta u kojoj će se sastati Mađarska i SAD.

Prvi polufinalni dvoboj, onaj Grčke i Italije, ostao je u terminu od 16 sati.

Italija iznenadila Mađarsku

Muška vaterpolska reprezentacija Italije posljednji je polufinalist Svjetskog prvenstva u Budimpešti, gdje je u srijedu u četvrtfinalu šokirala domaću izabranu vrstu pobijedivši ju sa 11-10 (2-3, 4-2, 2-1, 4-3).

Presudnim se pokazalo razdoblje od polovice treće četvrtine do posljednje dvije minute, u kojem su Talijani postigli četiri, a primili samo jedan pogodak i poveli sa 11-7. Mađari su u preostalom vremenu uspjeli samo ublažiti poraz.

Italija će u petak (16 sati) u polufinalu igrati protiv Grčke koja je sa 16-11 svladala reprezentaciju SAD-a.

U drugom polufinalu (21.00 sat) sastat će se Hrvatska i Španjolska. Hrvatski vaterpolisti su odličnom igrom sa 14-12 svladali reprezentaciju Srbije, aktualne olimpijske pobjednike, dok su Španjolci sa 7-6 bili bolji od Crne Gore.

Bit će to repriza polufinala s prošlog SP-a, koje je održano 2019. u korejskom Gwangjuu, u kojem su Španjolci slavili sa 6-5.