Rukometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

SP U RUKOMETU: Španjolska savladala Švedsku i osvojila treće mjesto

Rukometaši Španjolske osvojili su treće mjesto na Svjetskom prvenstvu nakon što su u susretu za broncu u Stockholmu pred 20.000 gledatelja u Tele 2 Areni pobijedili Švedsku sa 39-36 (18-22).

Aktualni europski prvaci i vlasnici srebra s posljednjeg SP-a u Egiptu, bili su bolji u prvom poluvremenu koje su dobili sa četiri razlike (22-18), no Španjolci su nastavak odigrali sjajno. Drugi dio dobili su sa sedam razlike za konačnih 39-26 obranivši tako broncu sa SP-a 2021.

Španjolsku su do pobjede predvodili Adrian Figueras Trejo s devet golova, te Aleks Dušebajev sa sedam pogodaka, dok su vratari Rodrigo Corales Rodal (5) i Gonzalo Perez de Vargas Moreno (4) zajedno sakupili devet obrana.

U švedskim redovima najefikasniji su bili Hampus Wanne s devet i Niclas Ekberg sa sedam golova. Tobias Thulin je sakupio šest, a Andreas Palicka sedam obrana.

Za španjolsku reprezentaciju to je peta medalja na svjetskim prvenstvima pri čemu treća bronca i to druga u nizu.

U večerašnjem finalu sastaju se Francuska i Danska.