SP JUNIORA ZA RUKOMETAŠE: Predvođeni sjajnim Ivanom Martinovićem, Hrvatka izborila polufinale pobjedom nad Tunisom, do finala u Vigu ponovno na Portugal

Nošeni podrškom malog ali glasnog broja hrvatskih navijača, mladi hrvatski rukometaši u četvrtak su izborili plasman u polufinale svjetskog  juniorskog  prvenstva u Španjolskoj nakon što su u četvrtfinalnom susretu u Pontevedri pobijedili Tunis sa 27-24.

Bila je to sedma uzastopna pobjeda odabranika izbornika Davora Dominikovića uz +42 razliku pogodaka.

Hrvatska je u skupini pobijedila Portugal, Brazil, Mađarsku, Kosovo i Bahrain, u osmini finala Island, a sada i Tunis. Za ulazak u finale borit će se ponovo protiv Portugala koji je nakon prave drame pobijedio Sloveniju sa 26-25. Slovenci su imali napad za izjednačenje, ali je Valerio u zadnjoj sekundi obranio udarac s krila.

Hrvatska je na ovom prvenstvu već igrala protiv Portugala pobijedivši u skupini sa 32-30.

Tunis je nešto bolje otvorio utakmicu, u tri navrata je imao po dva gola razlike, no Hrvatska je kod rezultata 5-7 načinila seriju 5-0 i okrenula rezultata u svoju korist (10-7). Na poluvremenu su naši mladi rukometaši imali četiri pogotka viška (13-9).

Na otvaranju drugog dijela Hrvatska je imala i +6 (16-10), Tunis je smanjio na tri gola zaostatka, ali se Hrvatska brzo vratila na +5. Šest minuta prije kraja utakmice Tunis je iskoristio malo opuštanje u hrvatskim redovima, smanjivši na svega dva gola zaostatka (22-24). No, dva gola Halila Jaganjca u nizu smirili su Tunižane.

Hrvatsku reprezentaciju su do pobjede predvodili Ivan Martinović s devet golova, dok su Fran Mileta, Josip Šarac i Halil Jaganjac zabili po pet pogodaka. U suparničkim redovima najefikasniji su bili Mohamed Amine Darmoul sa šest i Ghazi Ben Ghali s pet pogodaka.

Davor Dominiković, izbornik muške juniorske reprezentacije:
Čestitao bih prije svega dečkima što su sačuvali hladnu glavu, kada smo u drugom poluvremenu u nekoliko navrata, imali priliku da se odvojimo na 6-7 pogodaka razlike, ali to nismo uspjeli pa nas je ponovno čupala obrana. Tako je bilo u nekim trenucima i u prvom poluvremenu. I  trener Dinko Đanković i ja stalno ponavljamo, i nećemo odustati od toga obrana i samo obrana. Treba nam odmor jer smo imali dva izuzetno teška, zahtjevna susreta u dva dana. Veliki posao do sada su odradili svi ljudi u stožeru, od trenera vratara Marko Markiša, kondicijskog trenera Danijela Brajkovića, preko fizioterapeuta Željka Kercela i tehnika Zdravka Miirilovića, koji radi čuda da nam nađe bačvu za hladu kupku i najbrži mogući oporavak, rekao je Dominiković dodajući da što se tiče Portugala smatra kako je i prije prvenstva za njega Portugal bio favorit broj jedan.

-Nakon naše utakmice u kojoj smo pobijedili prišao sam njihovom izborniku i rekao mu da ćemo se mi sigurno ponovno sresti, naglasio je hrvatski izbornik.

Plasman u polufinale izborili su i mladi rukometaši Francuske i Egipta. Francuska je u četvrtfinalu pobijedila Dansku sa 35-32, dok je Egipat bio bolji od Norveške sa 29-27.

Polufinalni susreti na rasporedu su 27. srpnja.