SP: Hrvatska pobijedila Njemačku i u drugi krug prenosi tri boda

Croatia v Germany - FIVB Women's World ChampionshipHrvatske odbojkašice u nedjelju su u posljednjem kolu skupine A na Svjetskom prvenstvu u Rimu pobijedile Njemačku sa 3-2 (17-25, 25-23, 9-25, 25-21, 15-11) i u drugi krug prenose tri boda. Ova pobjeda spada u najveće uspjehe hrvatke ženske odbojke,  ne samo zbog renomea Njemačke, već i načina na koji je pobjeda ostvarena.

Sama činjenica da je izboren peti set bio je veliki uspjeh. Bilo je očito da Njemice počinju polako padati, Poljak blokom i Ušić napadom donijele su 6:3. Njemačka se vratila nakon bloka na Popović, kod 7:7 Ušić je prošla kroz trojni blok. Nakon jedne sjajne obrane, Popović je blokirala za 10:8. Kod 12:11 Popović je prošla u napadu, te dodala as za 14:11 i tri meč lopte. Maja Poljak prošla je u napadu i zaključila meč, prenosi hrvatskareprezentacija.hr.

Hrvatska je u trećem setu osvojila samo devet poena uz katastrofalnu igru, i unatoč činjenici da je u drugoj dionici pokazala da može parirati Njemačkoj, ništa nije dalo naslutiti da će uslijediti veliki povratak.

Izabranice Angela Vercesija cijelo vrijeme su igrale na principu toplo-hladno, u četvrtom setu stabilizirale su igru na prijemu i u takvim periodima igre bez problema su parirale Njemačkoj. Hrvatska je kontrolirala rezultat (14:11, 18:14), a Njemačka je stigla na 19:17. Više od toga nije mogla, Jerkov je prošla za 22:18 i otvorila put prema petom setu

Treba spomenuti i dobru igru u drugoj dionici u kojoj je Hrvatska imala 19:16, da bi Njemačka serijom 4:0 stigla u vodstvo. Završnica je pripala Hrvatskoj, Poljak je donijela 24:22, a Kozuch kod 23:24 promašila servis i olakšala posao.