Sjajna gostujuća predstava nogometaša NK Zagreb Dortmund

Iako je na dan svetog Nikole za Zagrebaše iz Dortmunda bio dan odmora u prvenstvu, čelnici kluba iskoristili su taj dan i dogovorili prijateljski susret za mjerenje snage sa višeligaškom momčadi. Prijateljska utakmica odirgana je protiv Wacker Obercastropa, momčad koja igra u Bezirksligi i trenutačno drži 7. mjesto na tablici. Igrač Obercastropa Niko Krešić već godinama je želja NK Zagreba, ali on ipak ne namjerava napustiti svoj klub za koji godinama postiže veliki broj golova.
Obje momčadi su igrale u prvom sastavu i već nakon sedam minuta Eduard Raguž lijepim pogotkom dovodi Zagreb Dortmund u vodstvo.U drugom dijelu Valentino Mazreku povećava rezultat u 54. minuti na 2:0. Slavlje se nije ni stišalo kada, samo šest minuta kasnije, isti igrač  dovodi svoju momčad u vodstvo od visokih 3:0.U 85. minuti Eduard Raguž svojim drugim zgoditkom potvrđuje pobjedu hrvatske momčadi, čiji sjaj nije umanjio jedini zgoditak domaćin u zadnjoj minuti susreta uspijeva samo smanjiti rezultat na 1:4.
Za NK Zagreb je to bila velika pobjeda koja daje dodatni vjetar u leđa za nastavak natjecanja. Napokon je bila prilika mjeriti se sa momčadi iz višega ranga i potvrditi kako Zagrebaši nisu uzalud na prvom mjestu u Kreisligi B. Valja i napomenuti da su dva izravna konkurenta u nedjelju izgubili i da Zagreb s utakmicom manje sada bježi tri boda druboplasirano momčadi prvenstvu.