Stipe Rodin bio je strijelac pogotka za Croatiju

Sjajna Croatia Bietigheim ostvarila i 6. pobjedu uz gol razliku od 41:1

SG Oberriexingen II-NK Croatia Bietigheim 0:2 (0:0)

Croatia Bietigheim

U natjecanju Kreislige Enz/Murr-Grupa B9, Croatia Bietigheim je u gostima pobjedila SG Oberriexingen sa 2:0 i time ostvarila i šestu pobjedu u šest susreta.

S0479371 (2)
Uz maksimalan broj bodova ostvarena je golrazlika od 41:1

Hrvatska momčad dugo se mučila. Domaćini su svojim agresivnim pristupom pokušavali zaustaviti napade Croatie, čekajući prostor za kontre. Hrvatski igrači, koji su u nedjelji igrali u crnim dresovima, osujetili su takvu taktiku domaćina. No, puno su hrvatski igrači griješili u dodavanju, najviše zbog lošeg terena. Prigoda za pogodak je bilo u nekoliko navrata na obje strane.

U drugom poluvremenu vidjela se ista slika. Tek u 57. min konačno željeno vodstvo za Croatiju. Cervone šalje dubinsku loptu na Rodina, koji na vrijeme ulijeće i nesmetano dovodi Croatiu u minimalno vodstvo.

Croatia je imala više od igre, iako su domaćini opasno prijetili. Olakšanje donosi trener-igrač Sabljo u 75. minuti. Nakon što dobiva loptu od Zorka neobranjivim udarcem iz daljine matira domaćeg vratara za 0:2. To je bila 75. mnuta.
Sa maksimalim brojem osovojenih bodova, uz impozantnu gol razliku od 41:1, Croatia je prva na tablici.

U idućem, sedmom, kolu Croatia Bietigheim igra na domaćem terenu kada dočekuje TSV Ottmarsheim. Utakmica se igra igra u nedjelju 04.listopada u 15.00 sati.

Text i snimke: Antun Igrec

Na naslovnoj slici: strijelci Croatije Stipe Rodin i Michael Sabljo (u pozadini)