Croatia Frankfurt uspješno plovi pod vodstvom kapetana Stipe Vidovića i vratara Ante Zupčića / Foto: Fenix

SJAJAN START CROATIJE FRANKFURT: Nova gostujuća pobjeda od 2:6 uz nova dva zgoditka Ivana Propadala

Nikad bolji ulazak Croatije Frankfurt u jesenski dio prvenstva potvrđen je u nedjelju još jednom vrijednom pobjedom koja je hrvatsku momčad dovela na peto mjesto ljestvice Kreisoberlige Frankfurta, sa tri boda zaostatka za prvoplasiranom Viktoriom Preussen.

FV Saz Rock – FC Croatia 2:6 (1:1)

Veliki izbor odličnih igrača, i konkurencija za prvih 11, doveli su do toga da momčad Croatije igra svih 90 minuta te da nema opuštanja. Usto je povratak u prvih 11 nogometnih znalaca poput Mira Drlje i Tomislava Šandrka bio pravi pogodak trenera Danijela Konte jer stariji od braće Drlje, Miro Drlje i Šandrk su nogometni virtuozi koji uvijek mogu i u pravom trenutku znaju donijeti smirenje i prevagu svojoj momčadi.

Premda su domaćini već u 10. minuti poveli sa 1:0, Croatia je strpljivo gradila svoju igru koja je donijela ploda u 36. minuti kada, nakon kornera kojeg je izveo ovog dijela prvenstva preporođeni Filip Lovrić, prvi strijelac Croatije Ivan Propadalo zabija za izjednačenje rezultat na 1:1.

Bolji ulazak Croatije u drugo poluvrijeme donosi vodstvo hrvatskoj momčadi od 1:2, a strijelac na dodavanje Šandrka u 54. minuti je Zvonimir Dolić. Uslijedilo je teško razdoblje igre s prilikama na obje strane. Hrvatska obrana na čelu sa kapetanom Stipom Vidovićem potpomognuta veznim igračima Oliverom Andrićem i Mirom Drljom je sve izdržala.

A onda u 74. minuti ponovno na scenu stupa izvrsni Ivan Propadalo koji zabija za novo vodstvo Croatije od 1:3. Najavu sigurne pobjede hrvatske momčadi donosi iskusni Ante Matić koji na dodavanje Duvnjaka zabija za 1:4. Uslijedio je odgovor domaćina i manjenje rezultata u 84. minuti na 2:4. U predzadnjoj minut regularnog tijeka utakmice Hrskanović iz solo prodora donosi vodstvo od 2:5. Točku na „i“ i konačan rezultat od 2:6 postavlja Filip Lovrić u četvrtoj minuti sudačke nadoknade. Minut prije tog Lovrićeva zgoditka, žuto-crveni karton je dobio Hrskanović.

Sastav Croatije Frankfurt: Zubčić, Vidović, Andrić, Bračić (od 46. Matić), Duvnjak, Lovrić, Miro Drlje, Grančić od 63. Hrskanović), Dolić, Šandrk, Propadalo (od 75. Hrvoje Drlje)

Druga hrvatska momčad u natjecanju Kreisoberlige Frankfurt, FC Posavina Frankfurt, doživjela je visok poraz od 4:0 nagostovanju kod TSG Niederrad. To je treći poraz Posavine ove sezone. Uz jednu pobjedu i poraz te tri poraza Posavina zauzima 14 mjesto sa 4 boda uz gol razliku 9:19.

FV Saz Rock II – FC Croatia II 3:1 (2:0)

U utakmici drugih momčadi, Croatia II je doživjela poraz od druge momčadi Saz Rock s 3:1. Jedini zgoditak za Hrvate postigao je Ivica Vidović u 84. minuti.

Sasatav Croatije II: Periša, Todorić, Jerković, Jeličić, Vidović, Beslić, Jochim, Mihaljević, Branjak, Sičenica, Romić. Još su igrali: Majić, Pleša i Galić.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatije igraju kao domaćini u Frankfurt Heddernheimu u nedjelju, 16. rujna. Druga momčad igra u 13 sati protiv momčadi FV Hausen ll, a prva momčad Croatije igra u 15 sati protiv SG Westend.