Hrvatska U21 Roko Simic
Roko Šimić u hrvatskom dresu (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina

ŠIMIĆ BRILJIRAO: Mladi hrvatski reprezentativac postigao gol, RB Salzburg se plasirao u četvrtfinale LP

Roko Šimić, hrvatski nogometni U-21 reprezentativac, je postigao gol, a njegov RB Salzburg je izbacio Žilinu te se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka mladih.

Ogled u slovačkoj Žilini završio je 1-1, a nakon jedanaesteraca slavila je austrijska momčad s ukupnih 5-4.

Slovački sastav je poveo u 37. minuti, a strijelac je bio Ganac Addo. No, RB Salzburg se vratio u igru u 65. minuti. Dosuđen je jedanaesterac za goste, a miran i precizan je bio mladi, 18-godišnji hrvatski nogometaš.

S 1-1 je završen susret te se nisu igrali produžeci, već je odluka pala tijekom izvođenja jedanaesteraca. I tada je Šimić bio točan, pogodio je u prvoj seriji izvođenja za svoju momčad. Kasnije za RB Salzburg jedanaesterac nije realizirao Hofer, ali su kod domaćina neuspješni bili Kapralik i Jambor.

U četvrtfinalu RB Salzburg će gostovati kod PSG-a (15. ožujka), a Šimiću je ovo bio četvrti ovosezonski pogodak u Ligi prvaka mladih.