SENZACIJA U NJEMAČKOJ, NIKO KOVAČ SRUŠIO SVOJ BUDUĆI KLUB Golove velikom Bayernu zabio Ante Rebić!

Dogodila se apsolutna senzacija u velikom finalu njemačkog DFB Cupa!

Niko Kovač je svoj trenerski mandat u Eintrachtu iz Frankfurta završio na najbolji mogući način osvojivši njemački kup pobjedom u subotnjem finalu protiv svog budućeg kluba Bayerna iz Münchena sa 3-1, a junak susreta bio je hrvatski napadač Ante Rebić, koji je zabio dva pogotka.

eintracht fran (3)

Rebić je u 11. minuti u protivničkoj polovici presjekao loptu i potom je sa vrha kaznenog prostora zabio za vodstvo Eintrachta.
Bayern je poravnao na 1-1 golom Roberta Lewandowskog u 53. minuti. No, Rebić u 81. iz kontranapada ponovno donosi prednost Eintrachtu, a pobjedu je potvrdio Mijat Gačinović u sudačkoj nadoknadi (90+6).

Ovo je prvi trofej za Eintracht nakon 30 godina i peti naslov pobjednika njemačkog kupa (1974, 1975, 1981, 1988, 2018). Prošle godine Eintracht je u finalu kupa izgubio od Borussije Dortmund sa 1-2, a i tada je Rebić bio strijelac.

Niki Kovaču ovo je zadnja utakmica na klupi Eintrachta kojeg je ove sezone doveo do osmog mjesta, a sljedeće sezone preuzet će upravo Bayern i postati nasljednik velikog Juppa Heynckesa na klupi Bavaraca.

Fenix-magazin/IM/Hina/Foto: Petar Budimir