Matea Parlov Koštro (prva s lijeva na pobjedničkom postolju u Münchenu / Foto: Pixelles (Marius Becker/dpa )

SENZACIJA U MÜNCHENU: Matea Parlov Koštro osvojila srebrnu medalju u maratonu na EP u atletici

Hrvatska atletičarka Matea Parlov Koštro osvojila je srebrnu medalju u maratonu na Europskom prvenstvu koje se održava u Münchenu, dok druga hrvatska predstavnica Ana Štefulj nije završila utrku.

Matea Parlov Koštro je do srebra došla s vremenom 2:28.42, šest sekundi slabijim od pobjednice Poljakinje Aleksandre Lisowske (2:28.36) . Treće mjesto dijele Nizozemka Nienke Brinkman i Njemica Miriam Dattke (2:28.52).

Na Olimpijskim igrama u Tokiju Matea je osvojila sjajno 21. mjesto.

Ovo je prva hrvatska medalja u maratonu s velikih natjecanja.

PXL DPA 150822 95146091

Čestitka predsjednika Hrvatskog sabora

Predsjednik Hrvatskoga sabora Gordan Jandroković uputio je čestitku atletičarki Matei Parlov Koštro na osvojenom srebrnom odličju u maratonu na Europskom atletskom prvenstvu u Münchenu, u kojoj stoji:

“Poštovana Matea, uime Hrvatskoga sabora i osobno od srca Vam čestitam na osvojenoj srebrnoj medalji u maratonu na Europskom prvenstvu u atletici u Münchenu.

Sjajno istrčanom utrkom postigli ste izuzetan rezultat i osvojili prvu, povijesnu hrvatsku medalju u maratonu na velikim natjecanjima. Time ste na najbolji mogući način prezentirali hrvatski sport i atletiku te nas učinili ponosnima. Dokazali ste da se kontinuiranim trudom i upornošću mogu ostvariti sportski snovi. Neka Vam ova medalja bude poticaj na svim budućim sportskim natjecanjima.

Primite još jednom iskrene čestitke te želje za nastavkom uspješnih maratona u Vašoj daljnjoj karijeri”, napisao je predsjednik Hrvatskog sabora Gordan Jandroković.