Senzacija Rijeke! Izbacila Stuttgart, Hrvatska ima dva kluba u Europskoj ligi!

Riječane do povijesnog uspjeha nosilo 2500 pripadnika Armade

Hrvatska će sutra na ždrijebu u Nyonu u 12.45 sati imati dva predstavnika jer je nakon plasmana Dinama i Rijeka senzacionalno na gostovanju u Stuttgartu uspjela izboriti neodlučeni rezultat (2:2) koji joj je donio plasman u skupine Europske lige.

Veliki je to uspjeh za momčad koja ove sezone u 12 utakmica još nije poražena, a do kojeg su je nosile dvije i pol tisuće pripadnika Armade.

Nakon što je momčad Matjaža Keka na Kantridi pobijedila 2:1, sve je i u uzvratu počelo vrlo dobro. Iako su Nijemci dominirali Rijeka je preko Benka u 30. minuti došla u vodstvo iz svog prvog udarca na vrata. Benko je zapravo iskoristio pogrešku Stuttgartova braniča i vratara.

No, domaći su ubrzo poravnali rezultat. Strijelac je u 34. minuti bio Gentner. Pritisak domaćina nastavio se i u drugom poluvremenu što je urodilo pogotkom Ibiševića u 75. minuti.

I kada je izgledalo da će susret završiti jednakim rezultatom kao i onaj na Kantridi te da će se igrati produžeci ukazao se Mujanović koji je u sudačkoj nadoknadi vremena uspješno završio kontru za velikih 2:2 Rijeke.

Hrvatsku će tako u skupinama Europske lige, prvi put nakon sezone 2010./11. kada su nastupali Dinamo i Hajduk, ponovno imati dva predstavnika. (ha)

>>VIDEO: Evo riječkog čuda i pobjede nad Stuttgartom! Rakitić pogodio za Sevillu