Bad Vilbel - Fenix
Katolička crkva u Bad Vilbelu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

ŠEF NJEMAČKIH BISKUPA: Homoseksualni odnos ne šteti našem odnosu s Bogom

Predsjedavajući Njemačke katoličke biskupske konferencije, biskup Georg Bätzing, pozvao je Katoličku crkvu da promijeni svoje učenje o seksualnom moralu, inzistirajući da homoseksualni seks ne šteti čovjekovom odnosu s Bogom, piše medjugorje-info.com

 

Istospolni odnosi su u redu, rekao je biskup Bätzing njemačkom časopisu Bunte u izdanju od 4. ožujka, „sve dok se provode s lojalnošću i odgovornošću”.

„To ne utječe na nečiji odnos s Bogom“, dodao je biskup.

Bätzing je dalje rekao da to kako osoba živi svoju osobnu intimnost „nije njegova briga”.

U intervjuu je limburški biskup ustvrdio da više nitko ne slijedi crkveno učenje o spolnosti, koje dopušta samo seks u braku, te stoga „moramo djelomično promijeniti katekizam. Seksualnost je Božji dar. To nije grijeh”.

Prošle godine biskup Bätzing dospio je na naslovnice kada se javno usprotivio vatikanskoj deklaraciji kojom se zabranjuje blagoslov istospolnih parova.

Fenix-magazin/MD/ medjugorje-info.com

Povezano

NOVA PROMJENA U NJEMAČKOJ: Od 7. srpnja nova svjetla za automobile bit će obavezna
SVAKI GLAS JE VAŽAN: Registracija birača za Opće izbore u BiH 2026.
OPASNOST OD OZLJEDA I GUŠENJA: Ferrero hitno povlači Nutella proizvod
OD KRAJA SRPNJA: Velika promjena u DHL-u utječe na milijune u Njemačkoj
Krunoslav Katičić / Foto: Hina
AI RAT NA POLITIČKOJ SCENI: Katičić žestoko uzvratio Sandri Benčić: „Bili ste pioniri AI kampanja, a sad vas je odjednom sram!“
AUTO POSTAJE UŽARENA PEĆNICA: Na 37°C vozači postaju nervozni, rizik od prometnih nesreća skače za čak 33%, evo kako se pravilno rashladiti