SC Croatia Mülheim u gostima savladala trećeplasirani Bruckhausen rezultatom 1:3

Croatia iz Mülheima na gostovanju kod TSV Bruckhausen, trećeplasirane momčadi u prvenstvu, pobijedila s 1:3 i zasluženo osvojila sva 3 boda.

Prvo poluvrijeme je proteklo bez većih uzbuđenja i igralo se dosta oprezno na obje strane. Osim nekoliko polu prilika ništa vrijedno nemamo što spomenuti.

Drugi dio utakmice bio je potpuno različit  od prvog. Sva četri pogotka su pala u drugom poluvremenu. Utakmica je postala dosta gruba pa je sudac u tih 45  minuta podjelio čak 6 žutih kartona i jednu žuto-crvenu kartu.

Croatia je došala u vodstvo u 55.minuti susreta preko Stjepana Filipovića, a nakon toga su još zabili Gaye i Pahner za visokih 3:0. Domaćini su u zadnjim sekundama susreta uspjeli smanjiti za konačni rezultat od 1:3.

Croatia, iako se nalazi na 11.mjestu, ovom se pobjedom priključila sredini ljestvice i iz kola u kolo sve bolje igra pa je za vjerovat da će napraviti priključak i prema samom vrhu ljestvice.

SC Croatia Muelheim: Akcay, Šimić, Spilker, Vrkić, Falkenstein, Pahner, Redzepi, Gaye, Fofana, R.Ivić, Filipović. Klupa za priöuve: Falcone, Oroz, trener D. Autieri.

Croatia sljedeći nastup ima u nedjelju 21.listopada na domaćem terenu protiv TuSpo Saarn. Početak ovog susreta je u 15 sati.

B-jugend Croatie Mülheim je nakon dva uzastopna neodlučena susreta ostvarila prvu ovosezonsku pobjedu u Niederrheinligi (Druga njemačka liga tog uzrasta) u gostima kod ETB Schwarz-Weiß Essen sa 2:3.