VIDEO Santini hat-trickom spasio Kortrijk i popeo se na vrh ljestvice strijelaca

Izjednačio se sa Bijom iz Standarda na čelu ljestvice strijelaca sa četiri postignuta pogotka

Ivan Santini preporodio se, u nogometnom smislu, otkad je stigao u belgijski Kortrijk. Napadač iz Zadra ponovno je zablistao i to u prvom susretu 3. kola belgijske Jupiler lige kad je njegova momčad ugostila Lokeren. Susret je završio neodlučeno  – 3:3, a sva tri pogotka za domaće postigao je upravo Santini.

Zanimljivo je da su svi pogoci postignuti u drugom poluvremenu, a Lokeren je vodio 1:0 i 3:1. No, Santini je spasio Kortrijk pogađavši prvo u 54. minuti, a onda i u 83. te trećoj minuti sudačke nadoknade.

Bivši napadač Freiburga sada se izjednačio sa Bijom iz Standarda na čelu ljestvice strijelaca sa četiri postignuta pogotka.

Dodajmo i kako Ivan Leko (35) iskusni veznjak Lokerena,  nije ulazio u igru.

Poredak: 1. Lokeren 7, 2. Genk 6 (-1), 3. Standard 6 (-1), 4. Club Brugge 6 (-1), 5. Waregem 6 (-1), 6. Gent 4 (-1), 7. Kortrijk 4…