München (ILUSTRACIJA)/ Foto: Fenix (SC)

SAMO U BAVARSKOJ: Ovoliko ljudi je imalo korist od rasta minimalne satnice

U Bavarskoj je dobrih 860.000 zaposlenika prošle godine imalo koristi od povećanja minimalne satnice na 12 eura. Priopćio je to u četvrtak Njemački savez sindikata (DGB), pozivajući se na podatke Njemačkog ureda za statistiku (Destatis).

 

Sam Njemački ured objavio je brojku od 0,9 milijuna.

Prema navodima njemačkih medija satnica je porasla svakom osmom zaposleniku.

“Bilo je sasvim ispravno povećati minimalnu satnicu”, rekao je predsjednik DGB Bavarska.

Zapravo je skandal da je čak i u Bavarskoj, za koju se kaže da je bogata zemlja, tako velik broj radnika ranije zarađivao manje od 12 eura, pišu mediji.

S druge strane, nije bilo negativnih učinaka na zapošljavanje i opstanak radnih mjesta. Teorija da bi veća minimalna satnica značila gubitak posla i radnih mjesta pokazala se netočnom.

Minimalna satnica u Njemačkoj je posljednji put povećana prošle godine na 12 eura. Sindikati su u posljednje vrijeme u više navrata iskazali potrebu za rastom minimalne satnice.

Iz Sindikata Verdi je prije nekoliko dana rečeno kako bi minimalna satnica trebala biti 18 eura.

Fenix-magazin/SČ

Povezano

Policija BiH (ILUSTRACIJA) / Foto: Anadolu
TEŠKA PROMETNA NESREĆA U BiH: Poginule dvije žene i muškarac, teško ozlijeđene tri osobe
ENERGETSKI KAOS U NJEMAČKOJ: Toplinski val i masovno hlađenje podigli cijenu struje na preko 500 eura
Pogled na rijeku Dravu u Osijeku (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)
TRAGEDIJA: U Dravi pronađeno tijelo nestalog djeteta
OPREZ, NOVA SEZONSKA PRIJEVARA: “Trik s osama” hara Njemačkom, građani ostaju bez tisuća eura
Dječje kreme za sunčanje iz Lidla
TEST DJEČJIH KREMA ZA SUNČANJE: Jeftini proizvodi iz Lidla pomeli skupe brendove, a koštaju oko 2,5 eura
kralj charles
POVODOM KRALJEVOG ROĐENDANA: Australija odlikovala političarku hrvatskih korijena