Sa osam igrača Posavina Frankfurt izborila pobjedu od 2:1

Posavina FrankfurtU derbiju kola FC Posavina Frankfurt pobijedila je jakoga protivnika FC Gudesding Frankfurt rezultatom 2:1. Utakmica je bila teška, ponajviše zahvaljujući lošem sucu koji nije bio na razini dvoboja. Igračima Posavine je dodjelio dva žuto-crvena kartona te jedan izravni crveni, dok je gostujućem treneru dao crveni te još sedam žutih kartona njihovim igračima.

Igrači trenera Ive Katića ušli su u utakmicu odlučni osvojiti sva tri boda. Redali su se napadi a prvi pogodak Posavina je postigla u 33. minuti kada Matić izvodi korner a igrač Gudesdinga postiže autogol. U drugom dijelu, sudac je svojim nerazumnim odlukama unio nervozu u utakmicu. Ipak, u 51. minuti Goran Juric lijepim zgoditkom povećava vodstvo Posavine na 2:0. Slabi sudac u 67. i 68. minute dva puta poseže za drugim žutim kartonima igračima Posavine, zbog čega Vučković i Maršić moraju napustiti teren. Gosti u tim trenutcima stišću, ali obrana Posavine uspješno otklanja svaku opasnost

I onda u 80. minuti najslabiji akter na terenu pokazuje crveni karton Stjepanu Piljiću. Utakmica je tada bia na rubu prekida. Trener Ivo Katic i predsjednik Posavine Marko Pavić nekako smiruju svoje igrače. Unatoč primljenom golu, Posavina na kraju sa osam igrača odnosi vrijednu pobjedu.

Posavina je trenutačno osma unatoč 3 oduzeta boda zbog “neregistriranog igrač” za kojeg u Posavini tvrde da ima sve uredne papire i klupsku iskaznicu. Ukoliko im Savez vrati ta tri boda, Posavina bi mogla do 4 mjesta na tablici.

Iduću utakmicu Posavina igra u četvrtak 16.listopada u 19 sati na domaćem terenu u Riederwaldu protiv momčadi Bornheim Grün-Weiß II.

U nedjelja 19.listopada u 15 sati slijedi gostovanje kod VFL Germania 94.

Nakon toga momčad Posavine je od 23. do 26.listopada na Europskom prvenstvu hrvatskih klubova u Francusku. Turnir se igra u Nici a Posavina dolazi kao osvajač TOP-a na prvenstvu Zajednice hrvatskih nogometnih klubova Njemačke.