Rukometni klasik bez slasti za Hrvatsku protiv Francuske

Rukometna utakmica podmlađene reprezentacije Hrvatska protiv aktualnih svjetskih, europskih i olimpijskih prvaka završila je pobjedom Francuske rezultatom 32:24 (16:10).

Dugo iščekivani rukometni klasik neslavno je završio za igrače izbornika Željka Babića, koji su parirali snažnoj Francuskoj jedino u prvih dvadesetak minuta utakmice. Kako su Francuzi povećavali vodstvo, tako su naše nade tonule.

A potonule su potpuno početkom drugog poluvremena kada su Francuszi već imali osam velikih pogodaka prednosti. Kad su stigli na nedostižnih 11 golova, prijetila je opasnost od potpunog potopa hrvatske izabrane vrste.

Valja priznati kako su iskusni Francuzi bili kvalitetniji u svim segmentima igre, posebice u obrani gdje je briljirao njihov vratar Thierry Omeyer.

Novoj reprezentaciji Hrvatske se objektivno nema što zamjeriti. Sa mladim i neiskusnim igračima, na kojima je bio veliki pritisak, Hrvatska protiv ovakve Francuske nije mogla ništa više bez dobre obrane. A to je, uz našu brzu kontru koja je izostala, baš ono što je bilo ključno.

Porazom protiv Francuske, Hrvatska je i prije utakmice sa Poljskom izgubila gotovo svaku nadu za plasman u završni krug. Ali glavu gore, Hrvatska može i bit će bolja. Možda već u idućoj utakmici protiv Poljske ili kasnije u borbi za peto mjesto.