Rukometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

RUKOMETNA LP: Kiel poražen od PSG-a, Mihić zabio četiri, a Lučin tri pogotka za Wislu u remiju protiv Magdeburga

U prvom susretu četvrtfinala rukometne Lige prvaka Wisla Plock, čiji dres nose trojica hrvatskih rukometaša Lovro Mihić, Leon Šušnja i Tin Lučin, odigrala je 22-22 protiv Magdeburga.

Njemački sastav je odlično ušao u susret, poveo je s pet golova prednosti (7-2), Wisla se približila na gol zaostatka (8-9), a na poluvremenu je bilo +3 za goste (12-9).

Magedburg je pet razlike imao i u nastavku susreta (16-11, 18-13), no poljski sastav je odličnom igrom u posljednjih 15 minuta uspio izjednačiti na 22-22.

Kod domaćina najefikasniji je bio hrvatski rukometaš Lovro Mihić sa četiri gola, Tin Lučin je dodao tri, baš kao i Sergej Kosorcov. Za Wislu igra i Leon Šušnja koji je postigao jedan pogodak.

Magdeburg su predvodili Michael Damgaard s pet i Kay Smits s tri gola. Uzvratni susret je 17. svibnja u Magdeburgu.

U drugom susretu večeri PSG je na gostovanju pobijedio THW Kiel sa 31-27.

Francuski sastav su do pobjede predvodili su Dainis Krištopans, Elohim Prandi i Ferran Sole sa po šest golova, dok su kod domaćina najefikasniji bili Sander Sagosen s devet i Harald Reinkind s pet pogodaka.

Hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak nije se upisao među strijelce Kiela. Uzvrat je 17. svibnja u Parizu.

U četvrtak se sastaju GOG Gudme i Barca, te Veszprem i Kielce.

Podsjetimo, Final Four rukometne Lige prvaka je u Kolnu 17. i 18. lipnja.