Domagoj Duvnjak
Domagoja Duvnjaka / Foto: Preslik THV Kiel

RUKOMETNA LIGA PRVAKA: Njemački Kielu osvojio treće mjesto s četiri pogotka Duvnjaka

Rukometaši njemačkog THW Kiela osvojili su treće mjesto na završnom Final Fouru Lige prvaka u Lanxess Areni u Kölnu.

U susretu za broncu njemački sastav je pobijedio mađarski Veszprem nakon izvođenja sedmeraca sa 37-35 (34-34, 14-18). U finalnom susretu večeras se sastaju Barcelona i Vive Kielce.

Mađarski sastav je bolje otvorio “malo finale” i na poluvremenu Veszprem je imao četiri gola prednosti (18-14). Mađari su +4 imali i na ulazu u posljednjih 15 minuta (28-24). No, Kiel je okrenuo rezultat i u 52. minuti imao 32-31. U neizvjesnoj završnici Veszprem je izborio sedmerce iz sedmerca kojeg je u posljednjim trenucima realizirao Kentin Mahe.

Prilikom izvođenja sedmeraca vratar Kiela Niklas Landin je obranio udarce Gaspera Marguca i Rasmusa Laugea, dok je Yahia Omar pogodio gredu. Kako su Niclas Ekberg, Steffen Weinhold i Magnus Landin zabili svoje penale, THW je osigurao pobjedu i treće mjesto.

U redovima njemačkog sastava najefikasniji su bili Mykola Bilyk sa sedam, te Miha Zarabec i Patrick Wiencek sa po šest pogodaka. Hrvatski reprezentativac Domagoj Duvnjak zabio je četiri pogodaka. Veszprem su predvodili Omar s osam pogodaka, te Andreas Nilsson sa sedam. Manuel Štrlek se nije upisao među strijelce.