Zeljko Musa
Željko Musa u dresu reprezentacije Hrvatske / Foto: Hina

RUKOMETNA EUROPSKA LIGA: Magdeburg sa Željkom Musom pobjednik prvog izdanja EHF Europske lige

Rukometaši njemačkog Magdeburga postali su pobjednici prvog izdanja EHF Europske lige pobijedivši u finalu odigranom u nedjelju u Mannheimu berilnski Füchse s 28-25 (15-8).

Finalni dvoboj je protekao u potpunoj nadmoći Magdeburga koji je vodio od prve do posljednje minute, a najveću prednost od osam pogodaka imao u 35. minuti (18-10). Berlinska momčad je pogotkom hrvatskog rukometaša Jakova Gojuna u 56. minuti stigla na samo dva gola zaostatka (25-23), ali više od toga ‘lisice’ nisu uspjele učiniti.

Strijelce Magdeburga predvodili su Omar Ingi Magnusson i Tim Hornke sa po sedam pogodaka svaki, a istaknuo se vratar Jannick Green sa 17 obrana. Kod Fuechsea je najefikasniji bio Hans Lindberg s osam golova.

S Magdeburgom je naslov osvojio hrvatski reprezentativac Željko Musa, koji će sljedeće sezone ponovno zaigrati za PPD Zagreb, dok je u berlinskoj momčadi jedan pogodak postigao Jakov Gojun, a manju minutažu je imao Marko Kopljar.

Magdeburg je u cijeloj sezoni EHF Europske lige doživio samo jedan poraz, u grupnoj fazi od švedskog Alingsasa, a u istoj je skupini igrao i hrvatski doprvak našički Nexe.

U utakmici za treće mjesto na završnom turniru u Mannheimu Rhein-Neckar Löwen je svladao Orlen Wislu Plock s 32-27 (15-12). Za pobjednike je Jerry Tollbring postigao 11 pogodaka, a kod poraženih su po šest golova dali Zoltan Szita i Przemyslaw Krajewski. Hrvatski reprezentativac Lovro Mihić je za Wislu postigao tri pogotka, a igrao je i Leon Šušnja. Vratar Ivan Stevanović imao je jednu obranu.