Dodig
Ivan Dodig (ILUSTRACIJA) / Foto: HINA

ROLAND GARROS: Dodig i Krajicek u četvrtfinalu turnira parova

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i Amerikanac Austin Krajicek plasirali su se u četvrtfinale turnira parova u Roland Garrosu nakon pobjede 6-7 (3), 6-4, 7-5 protiv Portugalca Francisca Cabrala i Brazilca Rafaela Matosa.

Dodig i Krajicek su postavljeni za četvrte nositelje, a na putu prema polufinalu im stoji pobjednik dvoboja osmine finala u kojem Nijemci Krawietz i Puetz igraju protiv Francuza Doumbije i Reboula.

Dodig i Krajicek dobro su otvorili meč te su poveli 3-0, ali nisu i nastavili na tom tragu. Suparnici su potom nanizali tri gema i prvi set se odlučivao u tie-breaku. U njemu su hrvatski i američki tenisač poveli 3-2, ali i potom izgubili pet poena u nizu za gubitak prvog seta.

U drugoj dionici Dodig i Krajcek su propustili jednu break loptu kod 2-2, a potom i dvije kod 3-3, ali su zato oduzeli suparnicima servis kod 4-4 i time osigurali treći set.

Izjednačena borba trajala je u trećem setu i break gemova nije bilo do 5-5. Tada su četvrti nositelji Dodig i Krajicek iskoristili treću break šansu i potom lako odservirali za pobjedu i plasman u četvrtfinale.

Roland Garros, parovi osmina finala:

Ivan Dodig / Austin Krajicek (Hrv, SAD/4) – Francisco Cabral / Rafael Matos (Por,Bra) 6-7(3), 6-4, 7-5