Koš (ILUSTRACIJA)/ Foto: Preslik/FM

RJEŠENJE SUKOBA: Elitno europsko natjecanje s 24 momčadi

Vodstvo najjače košarkaške lige svijeta (NBA) ponudilo je Euroligi i FIBA-i da riješe “sukob” koji traje već duže vrijeme i predlaže elitno europsko natjecanje s 24 momčadi, tvrdi agencija Tanjug.

 

Također, natjecanja Eurokup i Liga prvaka bi se spojila i došla pod FIBA-ino okrilje.

Kako navodi grčka agencija SDNA, uvjet iz NBA lige je da Euroliga bude otvorenija za igrače bez dugoročnih ugovora, što bi koristilo svima, pa i reprezentacijama, jer bi se uskladili termini i najbolji igrači mogli bi igrati za reprezentaciju, što dosad nije bio slučaj.

Iz drugog najjačeg natjecanja u Euroligu bi prošlo šest klubova, čime bi se dodatno povećao njihov značaj, s tim da su domaća prvenstva ponovno bitna jer bi donijela izlazak u Eurokup.

O ovoj ideji moglo bi se raspravljati na sutrašnjem sastanku Eurolige u Barceloni, gdje bi se trebale donijeti neke važne odluke, uključujući smjenu prvog čovjeka Jordija Bartomeua.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

IZJAVE NAKON UTAKMICE: Dalić i Modrić zadovoljni osvajanjem 3 boda
VAŽNA POBJEDA HRVATSKE: “Vatreni” pogotkom Budimira s 1:0 savladali Panamu
ENGLEZI REMIZIRALI: Harry Kane i suigrači ‘kiksali‘ protiv borbene Gane
TORONTO: Tisuće hrvatskih navijača u korteu išli na utakmicu “Vatrenih” protiv Paname
RONALDO DVOSTRUKI STRIJELAC: Portugal razbio Uzbekistan
TROJICA VELIČANSTVENIH: Messi, Mbappe i Haaland nezaustavljivi na startu SP-a