HNK Rijeka
Momčad Rijeke je osvajač Hrvatskog kupa 2020. / Foto: Hina

RIJEKA POBJEDNIK HRVATSKOG KUPA: Lokomotiva je imala bolje prilike ali su iskustvo i sreća bili na strani Riječana

Nogometaši Rijeke osvojili su Hrvatski nogometni kup svladavši u finalu u Šibeniku Lokomotivu s 1-0 (0-0).

Pogodak vrijedan trofeja postigao je Tibor Halilović u 76. minuti. Rijeci je ovo šesti osvojeni kup, dok je Lokomotiva i dalje bez trofeja, uz dva poraza u finalu.

Riječani su u tvrdoj utakmici slavili golom Halilovića, iako je Lokomotiva imala bolje šanse na utakmici. No, presudilo je iskustvo Riječana, koji su u zadnje četiri godine čak triput osvajalo pokal.

U vrlo opreznom prvom poluvremenu, gotovo i bez ijedne poluprilike, Lokomotiva je u 42. minuti skoro stigla do gola, ali je udarac Tolića obranio nogama vratar Pandur.

Finalna utakmica Hrvatskog nogometnog kupa Rijeka - Lokomotiva / Foto: Hina
Finalna utakmica Hrvatskog nogometnog kupa Rijeka – Lokomotiva / Foto: Hina

U drugom dijelu igrao se puno bolji nogomet, a već na početku, u 52. minuti Kastrati je pogodio vratnicu. U 63. minuti, nakon prekršaja Escovala nad Kastratijem, sudac  Pejin je dosudio kazneni udarac, ali je nakon intervencije VAR-a promijenio odluku i svirao samo slobodni udarac.

U 76. minuti Rijeka je zabila iz prve prave šanse i nakon duge akcije u kojoj je Pavičić pronašao Tibora Halilovića, a ovaj sam s deset metara lako pogađa mrežu.

Osam minuta prije kraja Grbić brani opasan udarac Čolaka glavom, a u 93. minuti igrač Lokomotive Jakić je pogodio gredu u zadnjoj šansi za promjenu rezultata.

RIJEKA – LOKOMOTIVA 1-0

Dvoboj se igrao na stadionu Šubićevac, a sudio je Pejin.

Strijelci: 1-0 T. Halilović (76)

RIJEKA: Pandur; Galović, Velkovski, Escoval; Štefulj (Tomečak, 90+5), Lončar, Pavičić (Capan, 89), Halilović, Braut; Čolak, Andrijašević (Lepinjica, 46)

LOKOMOTIVA: Grbić; Čeliković, Kolinger, Mersinaj (Budimir, 78), Karačić; Cokaj (Jakić 71), Marković, Petrak (Sammir, 78); Uzuni, Tolić, Kastrati;