Detalj s utakmice Engleska BiH / Foto: Anadolu

REZULTATI PRIJATELJSKIH UTAKMICA: Engleska bolja od BiH, remi Njemačke i Ukrajine, Albanija slavila protiv Lihtenštajna

Aktualni europski doprvaci Englezi pobijedili su Bosnu i Hercegovinu sa 3-0 u priremnom susretu igranom u Newcastleu.

“Gordi Albion” je poveo u 60. minuti golom Colea Palmera iz kaznenog udarca nakon što je Benjamin Tahirović povukao Olliea Watkinsa.

Na 2-0 je povisio Trent Alexander-Arnold u 85. minuti, a konačnih 3-0 postavio je Harry Kane u 89. minuti.

Bila je to prva utakmica Engleske i Bosne i Hercegovine na čijoj klupi je debitirao Sergej Barbarez.

Engleska će na europskoj smotri igrati u skupini C protiv Srbije, Slovenije i Danske. Generalku pred put u Njemačku, Engleska će imati 7. lipnja protiv Islanda.

Večeras su pripremnu utakmicu imali i domaćini EURO-a Nijemci odigravši 0-0 u Nürnbergu protiv Ukrajine.

“Elf” je imao čak 26 udaraca, ali nije uspio zatresti mrežu Anatolija Trubina.

Drugi i posljednji ogled Nijemci će imati u petak protiv Grčke. Tjedan dana kasnije, Njemačka počinje Europsko prvenstvo protiv Škotske koja je večeras u Algraveu pobijedila Gibraltar sa 2-0.

Utakmicu su odlučili golovi u drugom poluvremenu, a strijelci su bili Ryan Christie (58) i Che Adamsa (85).

Škotska je dominirala u posjedu, ali joj je nedostajalo kvalitete u posljednjoj trećini protiv 203. reprezentacije svijeta, sve dok Christie nije prelomio rezultat kada je u 58. minuti iz neposredne blizine zabio loptu u gornji kut. Adams je udvostručio vodstvo 27 minuta kasnije, udarcem iz voleja nakon ubačaja Johna McGinna. Škote u petak očekuje i pripremna utakmica protiv Finske na Hampden Parku. U skupini A su i Mađarska, te Švicarska.

Albanija pobijedila Lihtenštaj

Nogometna reprezentacija Albanije pobijedila je Lihtenštaj sa 3-0 u pripremnom susretu za EURO koji je odigran u mađarskom Szombathelyju.

Golove za jednog od tri hrvatska suparnika u skupini, zabili su Armando Broja (31), Jasir Asani (47) i Erners Muci (67).

Unatoč tome što je albanski izbornik Silvinjo izjavio da će izvesti formaciju s igračima koji su do sada imali malu minutažu, dogodilo se suprotno.

Brazilski stručnjak je na teren poslao svoje ponajbolje igrače. Albanija je otvorila utakmicu u formaciji 4-3-3, E.Berisha na vratima, u zadnjem redu Balliu, Ismajli, Ajeti i Mitaj u vezi Asllani, Gjasula, Bajrami, a u napadu Broja, Asani i igrač zagrebačkog Dinama Hoxha.

U nastavku susreta zaigrali su i Laci, Mihaj, Muci, Kumbulla, Manaj i M.Berisha.

Albanija je povela u 31. minuti golom Broje nakon brze akcije koju je izveo Nedim Bajrami. Veznjak Sassuola je brzo izveo slobodni udarac, dodavši do napadača Fulhama koji je lijepo pogodio za 1-0.

Još ljepši gol je postigao Asani, koji je u 47. minuti sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Konačnih 3-0 postavio je Muci u 67. minuti.

Uoči početka EP-a, Albaniju još očekuje prijateljska utakmica protiv Azerbajdžana 7. lipnja.

Albanija otvara EURO 15. lipnja protiv Italije u Dortmundu, četiri dana kasnije igrat će protiv Hrvatske u Hamburgu, a u zadnjem kolu protiv Španjolske, 24. lipnja u Düsseldorfu.