Detalj s utakmice Real - Stuttgart / Foto: Anadolu

REZULTATI LIGE PRVAKA: Real s 3:1 bolji od Stuttgarta uz asistenciju Modrića, Milan izgubio doma od Liverpoola

U prvom kolu UEFA Lige prvaka Real Madrid je svladao Stuttgart na Santiago Bernabeu unatoč dosta problema.

Domaći su se dosta mučili protiv gostiju, pogotovo u prvom poluvremenu. pak, “kraljevski klub” je uspio probiti čvrstu njemačku obranu odmah na otvaranju drugog poluvremena.

Strijelac je u 46. minuti za 1:0 bio Kylian Mbappe na asistenciju Rodryga.

Tada se činilo da će Real lako doći do pobjede, no tako nisu mislili gosti iz Stuttgarta koji su izjednačili u 68. minuti preko Deniza Undava.

No, veliko iznenađenje spriječili su Antonio Ruediger pogotkom u 83. minuti, uz asistenciju Luke Modrića nabačajem iz kornera, i pogotkom Endrick u sudačkoj nadoknadi .

U Torinu Juventus je savladao PSV Eindhoven a 3:1, dok je Milan u Milanu izgubio od Liverpoola rezultatom 1:3.

Detalj s utakmice Real – Stuttgart / Foto: Anadolu

Evo svih rezultata: 1. kola Lige prvaka:

Juventus Torino – PSV Eindhoven   3-1 (Yildiz 21. McKennie 27, Gonzalez 52// Saibari 90+3)

Young Boys Bern – Aston Villa      0-3 (Tielemans 27, Ramsey 38, Onana 86)

Bayern – DINAMO 9-2 ( Kane 19pen, 58, 73pen, 78pen,Guerreiro 33, Olise 38, 61, Sane 85, Goretzka 90+3//Petković 49, Ogiwara 50).

AC Milan – Liverpool  1-3 (Pulišić 3//Konaté 23, Van Dijk 41,Szoboszlai 67)

Real Madrid – VfB Stuttgart  3-1 (Mbappé 46, Rudiger 83, Endrick 90+5//Undav 68)

Sporting Lisabon – OSC Lille 2-0 (Gyökeres 38, Debast 65).

Sutra: Bologna – Šahtar, Sparta Prag – RB Salzburg, Celtic – Slovan Bratislava, Club Brugge – Borussia Dortmund, Manchester City – Inter, Paris Saint-Germain – Girona.

U četvrtak igraju: Crvena zvezda – Benfica, Feyenoord – Bayer Leverkusen, Atalanta – Arsenal, Atletico Madrid – RB Leipzig, Brest – Sturm Graz, Monaco – Barcelona.

Novi format natjecanja

Liga prvaka od ove sezone igra se u novom formatu. Svih 36 klubova bit će u istoj ligi, a svaki će klub odigrati osam utakmica. Svih osam utakmica igrat će se protiv različitih protivnika, četiri utakmice na domaćem terenu i isto toliko na gostujućem terenu. Osam najboljih klubova iz ligaškog dijela plasirat će se izravno u osminu finala. Ekipe plasirane od 9. do 24. mjesta igrat će za ulazak u osminu finala. Ostali ispadaju iz Europe.

Prvo kolo Lige prvaka igrat će se između 17. i 19. rujna, a posljednje, osmo, 29. siječnja 2025. godine.

Nokaut faza natjecanja počinje 11. veljače, a finale je na rasporedu 31. svibnja na Allianz Areni u Münchenu.