Scott McTominay u duelu sa igračima Galatasaraya / Foto: Anadolu

REZULTATI LIGE PRVAKA: Real savladao Napoli, Galatasaraj remizirao s Manchester Unitedom, Union Berlin s trenerom Bjelicom neporažen protiv Brage, Bayern i FC Kopenhagen na Allianz Areni bez pogodaka

Nakon srijede poznate su još dvije momčadi  koje su izborile plasman u osminu finala nogometne Lige prvaka, u pitanju su Arsenal i PSV Eindhoven.

Na rubu ulaska među šesnaest najboljih ostao je Napoli koji će takvo što morati osigurati u posljednjem kolu, na domaćem terenu protiv Brage. U petom kolu skupine C Napoli je poražen u Madridu od Reala 2-4, dok je Braga kao domaćin odigrala 1-1 protiv Union Berlina. Na klupi Berlinčana debitirao je hrvatski strateg Nenad Bjelica.

Jude Bellingham Dani Carvajal u
Ponajbolji u redovima Reala Jude Bellingham slavi pogodak sa Danijem Carvajalom / Foto: Anadolu

Real je sigurno prvi u skupini C, a Napoli ima tri boda više od Brage, kao i što je pobijedio portugalsku momčad u 1. kolu u gostima s 2-1.

Napoli je na Santiago Bernabeu poveo 1-0 golom Simeonea u devetoj minuti, ali je Real izjednačio čim je krenuo s centra. Loptu je u gostujuće rašlje zakucao Rodrygo, dok je u 22. minuti već bilo 2-1 za Real nakon pogotka Judea Bellinghama.

Odmah na startu drugog dijela Zambo-Anguissa je vratio Napoli u igru te izjednačio na 2-2, ali gosti do kraja nisu izdržali. Mladi, 19-godišnji Nicolas Paz je u 84. minuti opalio s 25 metara i uz pomoć vratara Napolija Mereta zabio za 3-2. U nadoknadi je Joselu postavio konačnih 4-2 za Madriđane.

Luka Modrić, kapetan hrvatske reprezentacije, nije igrao za Real zbog lakše ozljede.

Tanguy Ndombele protiv Antony u
Borba za loptu Tanguy Ndombele i Antony na utakmici Galatasaraya i Manchester Uniteda / Foto: Anadolu

Nenad Bjelica je preuzeo uzdrmani Union Berlin koji je imao na pladnju pobjedu kod Brage. U 31. minuti, kod 0-0, domaćin je ostao s igračem manje nakon isključenja Niakate, a vrlo lijepo je potom Gosens u 42. minuti doveo goste u vodstvo.

Braga je ipak ugrabila bod golom Alvara Djala u 51. minuti te može proći u osminu finala pobjedom od dva razlike u Napulju. No, može ostati i bez Europske lige ukoliko izgubi u Napulju, a Union Berlin slavi pred svojim navijačima protiv Reala.

Na gostovanju kod Brage hrvatski reprezentativac Josip Juranović odigrao je cijelu utakmicu za bundesligaša.

U skupini D je i prije pretposljednjeg kola bilo jasno da dalje idu Inter i Real Sociedad, a u petom kolu Inter je sigurno plovio prema ružnom porazu na Luz stadionu u Lisabonu. Posljednjeplasirana Benfica vodila je 3-0 na poluvremenu, no ogled je završio bez pobjednika 3-3.

Tri pogotka dala je Benfica u prvom dijelu i sva tri je potpisao Joao Mario, nekadašnji igrač Intera, koji je neumoljivo tresao mrežu u 5., 13. i 34. minuti. No, u nastavku je Inter uzvratio istom mjerom. Strijelci su bili Arnautović u 51., Frattesi u 58. i Sanchez iz jedanaesterca u 72. minuti za konačnih 3-3.

Hrvatski nogometaš Petar Musa od 79. minute je zaigrao za Benficu koja još uvijek može biti treća na ljestvici, ali u zadnjem kolu mora pobijediti RB Salzburg u gostima s tri pogotka razlike.

U zadnjem kolu će se odlučivati i o pobjedniku ove skupine jer Inter i Real Sociedad imaju isti broj bodova. Real Sociedad je u 5. kolu na domaćem terenu odigrao 0-0 protiv RB Salzburga. Za austrijskog prvaka cijelu je utakmicu odigrao hrvatski reprezentativac Luka Sučić, dok je mladi reprezentativac Roko Šimić zaigrao od 62. minute.

Slavlje igraca Reala u
Ponajbolji u redovima Reala Jude Bellingham slavi pogodak sa suigračima Reala / Foto: Anadolu

Arsenal je na komadiće razbio Lens u petom kolu skupine B. Bilo je čak 6-0 na Emirates stadionu čime je Arsenal osigurao prolaz u osminu finala, ali je time pomogao i PSV-u koji će također za njim. Prije zadnjeg kola PSV ima tri boda više od Lensa, ali i bolji međusobni omjer. Arsenal je i siguran pobjednik skupine.

Već na poluvremenu Arsenal je imao vodstvo od 5-0, a redom su zabijali Havertz u 13., Gabriel Jesus u 21., Saka u 23., Martinelli u 27. i Odegaard u nadoknadi prvog dijela. U nastavku je sve zaokruženo golom Jorginha u 86. minuti iz jedanaesterca.

Ranije u ovoj skupini Sevilla je prokockala domaće 2-0 vodstvo protiv PSV-a. Poraženi su Andalužani s 2-3, ali još uvijek mogu do trećeg mjesta i Europske lige. Za ta cilj moraju pobijediti Lens u gostima, u posljednjem kolu.

Spektakularna utakmica odigrana je u skupini A, u ranijem terminu, u Istanbulu. Pregršt golova, ali i sjajnih akcija, prilika i napetih situacija, ponudili su igrači Galatasarayja i Manchester Uniteda. Gosti su vodili 2-0 i 3-1, ali je završilo 3-3. Nakon što su kasnije Bayern i FC Kopenhagen na Allianz Areni odigrali dvoboj bez golova prije zadnjeg kola su tri momčadi i dalje u borbi za drugo mjesto na ljestvici.

Bayern je siguran prvi, a iza leđa Bavaraca Galatasaray i FC Kopenhagen imaju po pet, a Manchester United četiri boda. U posljednjem kolu Manchester United na Old Traffordu igra protiv Bayerna, a FC Kopenhagen je domaćin turskom prvaku.

Prije srijede osminu finala Lige prvaka osigurali su Bayern, Real Madrid, Real Sociedad, Inter, Manchester City, Leipzig, Barcelona, Borussia Dortmund, Atletico Madrid i Lazio.

Mauro Icardi 9 protiv vratara Andre Onana 2u
Detalj s utakmice Galatasaraya i Manchester Uniteda / Foto: Anadolu

Rezultati dvoboja 5. kola nogometne Lige prvaka:

SKUPINA A
GALATASARAY - MANCHESTER UNITED 3-3 (Ziyech 29, 62, Akturtoglu 71//Garnacho 11, Fernandes 18, McTominay 55)
BAYERN - COPENHAGEN 0-0

1  Bayern München   5  4  1  0  11   6   13
2  Galatasaray      5  1  2  2  10  12    5
3  København     5  1  2  2   7   8    5
4  Man Utd          5  1  1  3  12  14    4

SKUPINA B
SEVILLA - PSV 2-3 (Ramos 24, En Nesiry 47//Saibari 68, Gudelj 82ag. Pepi 90+2)
ARSENAL - LENS 6-0 (Havertz 13, Jesus 21, Saka 23, Martinelli 27, Odegaard 45+1, Jorginho 86pen)

1  Arsenal          5  4  0  1  15   3   12
2  PSV              5  2  2  1   7   9    8
3  Lens             5  1  2  2   4  10    5
4  Sevilla          5  0  2  3   6  10    2

SKUPINA C

REAL MADRID - NAPOLI 4-2 (Rodrygo 11, Bellingham 22, Paz 84, Joselu 90+4//Simeone 9, Anguissa 47)

BRAGA - UNION BERLIN 1-1 (Djalo 51//Goosens 42)

1. Real Madrid          5   5  0  0   12:5  15
2. Napoli               5   2  1  2   8:8   7
3. Braga                5   1  1  3   6:10   4
4. Union Berlin         5   0  2  3   4:7   2

SKUPINA D

BENFICA - INTER 3-3 (Joao Mario 5, 12, 32//Arnautovic 52, Frattesi 58, Sanchez 72pen)

REAL SOCIEDAD - SALZBURG 0-0

1. Real Sociedad        5   3  2  0   7:2  11
2. Inter                5   3  2  0   8:5  11
3. Salzburg             5   1  1  3   3:5   4
4. Benfica              5   0  1  4   4:10   1