Detalj s utakmice RB Leipzig - Liverpool / Foto: Anadolu

REZULTATI LIGE PRVAKA: Barcelona s 4:1 savladala Bayern, Manchester City s 5:0 pregazio Spartu, Liverpool u gostima pobijedio Leipzig

Nogometaši Barcelone su pred svojim navijačima na Olimpijskom stadionu svladali Bayern sa 4-1 uz ‘hat-trick’ kapetana Raphinhe, čime je bavarska momčad pala na ljestvici iza zagrebačkog Dinama, momčadi koju je Bayern u prvom kolu Lige prvaka pobijedio sa 9-2.

Raphinha je prvi pogodak postigao već u prvoj minuti dvoboja, drugi u 45. minuti, a treći u 56. U strijelce se protiv svoje bivše momčadi upisao i Robert Lewandowski u 36. minuti. Harry Kane (18) je bio jedini strijelac za Bayern.

Liverpool je ostao uz Aston Villu jedina momčad sa stopostotnim učinkom, a za tri boda na gostovanju u Leipzigu dovoljan je bio samo jedan pogodak. Postigao ga je Darwin Nunez u 27. minuti.

Detalj s utakmice RB Leipzig – Liverpool / Foto: Anadolu

Najuvjerljiviju pobjedu večeri postigao je Manchester City koji je na svom Etihadu svladao prašku Spartu sa 5-0, iako je nakon prvog poluvremena bilo samo 1-0, golom Fodena (7). U drugom poluvremenu dvaput je pogodio Erling Haaland (58, 68), a po jednom John Stones (64) i Matheus Nunes (88-11m).

Hrvatski reprezentativci Mateo Kovačić i Joško Gvardiol ušli su kao zamjene u drugom poluvremenu. Kovačić je igrao od 69. minute umjesto Gundogana, a Gvardiol je u 74. minuti zamijenio Akea.

Detalj s utakmice Atletico Madrid - Lille / Foto: Anadolu
Detalj s utakmice Atletico Madrid – Lille / Foto: Anadolu

Iznenađenje večeri je pobjeda Lillea na madridskom Metropolitanu, gdje je francuska momčad svladala domaći Atletico sa 3-1, iako je Julian Alvarez već u 8. minuti donio prednost momčadi Diega Simeonea. Preokret u drugom poluvremenu donijeli su Edon Zhegrova (61) i dvostruki strijelac Jonathan David (74-11m, 89).

Pobjedu 3-1 na gostovanju ostvario je Feyenoord koji je u Lisabonu svladao Benficu. Luka Ivanušec je ostao na klupi za pričuve momčadi iz Rotterdama kojoj su pobjedu donijeli dvostruki strijelac Antoni Milambo (33, 90+2) i Ayase Ueda (12). Za Benficu je strijelac bio Kerem Akturkoglu (66).

Young Boys je pred svojim navijačima u Bernu imao bod do sučevog dodatka utakmice protiv milanskog Intera, ali je u 93. minuti Marcus Thuram donio tri boda gostima. Inter je u 48. minuti imao kazneni udarac, ali je udarac Marka Arnautovića domaći vratar Von Ballmoos obranio.

Pregled rezultata utakmica 3. kola nogometne Lige prvaka.

Liga prvaka - 3. kolo
Atalanta - Celtic       0-0
Brest - Bayer           1-1 (Lees-Melou 39 / Wirtz 24)
Atletico M. - Lille     1-3 (Alvarez 8 / Zhegrova 61, David 74-11m, 89)
Barcelona - Bayern      4-1 (Raphinha 1, 45, 56, Lewandowski 36 / Kane 18)
Benfica - Feyenoord     1-3 (Akturkoglu 66 / Ueda 12, Milambo 33, 90+2)
Salzburg - Dinamo       0-2 (Kulenović 49, Petković 84)
Man. City - Sparta P.   5-0 (Foden 3, Haaland 58, 68, Stones 64, Nunes 88-11m)
Leipzig - Liverpool     0-1 (Nunez 27)
Young Boys - Inter      0-1 (Thuram 90+3)

Odigrano u utorak:
Aston Villa - Bologna   2-0 (McGinn 55, Duran 64)
Girona - Slovan B.      2-0 (Gutierrez 42, Juanpe 73)
Juventus - Stuttgart    0-1 (Toure 90+2)
PSG - PSV Eindhoven     1-1 (Hakimi 55 / Lang 34)
Sturm - Sporting        0-2 (Nuno Santos 23, Gyokeres 53)
Arsenal - Šahtar        1-0 (Riznik 29-ag)
Real M. - Borussia D.   5-2 (Ruediger 60, Vinicius Junior 62, 86, 90+3, Vazquez 83 / Malen 30, Gittens 34)
Milan - Club Brugge     3-1 (Pulišić 34, Reijnders 61, 71 / Sabbe 51)
Monaco - C. zvezda      5-1 (Minamino 20, 70, Embolo 45+4, Singo 54, Akliouche 90+6 / Ndiaye 27-11m)

1. Aston Villa        3   3  0  0   6-0   9
 2. Liverpool          3   3  0  0   6-1   9
 3. Manchester City    3   2  1  0   9-0   7
 4. Monaco             3   2  1  0   9-4   7
 5. Brest              3   2  1  0   7-2   7
 6. Bayer              3   2  1  0   6-1   7
 7. Inter              3   2  1  0   5-0   7
 8. Sporting           3   2  1  0   5-1   7