Vratar Francuske Mike Maignan / Foto: Hina

REZULTATI LIGE NACIJA: Remi Italije i Belgije, Grčka na Wembleyju šokirala Englesku, Francuska s 4:1 savladala Izrael, Slovenija poražena u Norveškoj

Nakon dvije startne pobjede u skupini 2 elitne Lige A Lige nacija nogometaši Italije su po prvi puta ostali bez tri boda, u Rimu su odigrali 2-2 protiv Belgije.

Nakon dvadesetak minuta igre na Olimpicu sve se činilo sjajno za Talijane, jer su vodili 2-0. Nakon točno 65 sekundi poveo je domaćin 1-0, asistent je bio Di Marco, a svoj je premijerni pogodak u dresu talijanske reprezentacije postigao Cambiaso. U 24. minuti na 2-0 je povećao Retegui.

U završnici prvog dijela su se odnosi na terenu promijenili pa je prvo u 40. minuti pocrvenio domaći igrač Pellegrini, dok je samo dvije minute kasnije De Cuyper vratio Belgiju u igru vrlo lijepim golom za 1-2.

U nastavku utakmice su Belgijanci, koji su igrali bez De Bruynea i Lukakua, gotovo cijelo vrijeme napadali s igračem više te su i izjednačili u 61. minuti kada je iz blizine spretno pogodio Trossard.

Italije je ostala prva na ljestvici, sa sedam bodova, dok bod manje ima Francuska koja je u Budimpešti nadjačala Izrael 4-1. Francuska nije osjetila neigranje Mbappea  premda je sve do 87. minute bilo labilnih 2-1.

Francuska je povela već u šestoj minuti golom Camavinge, a izjednačio je Gandelman u 24. minuti. Odmor su Francuzi dočekali uz prednost nakon gola Nkunkua, dok je Izrael pao u samom finišu. Theo Hernandez u 87. i Barcola u 89. minuti su postavili konačnih 4-1.

Iznenađenje večeri se dogodilo u Ligi B, u skupini 2, gdje je Grčka na Wembleyju pobijedila Englesku 2-1. Grčka je i dalje maksimalna s devet bodova, dok su Englezi ostali na šest.

Golom Pavlidisa gosti su poveli u 49. minuti i činilo se da će tim rezultatom slaviti kod uglednog suparnika. Ipak, Bellingham je u 88. izjednačio na 1-1, samo nekoliko minuta nakon što je Pavlidisu VAR poništio pogodak za 2-0. Vangelis Pavlidis je ipak bio apsolutni junak susreta jer je u 94. minuti još jednom šokirao Wembley i pogodio za gostujuće slavlje 2-1.

U toj skupini su međusobno igrali još Finska i Irska, reprezentacije koje su nakon dva kola imale nula bodova. Tri boda sada ima Irska koja je u gostima slavila 2-1 iako je domaćin vodio 1-0 golom Pohjanpala. U nastavku su preokret režirali Scales i Brady golovima u 57. i 89. minuti.

U skupini 3 Lige B uvjerljive su domaće pobjede ostvarili Austrija i Norveška. U Oslu su Norvežani s 3-0 nadigrali Sloveniju i time preuzeli vrh ljestvice. Dva pogotka je dao Haaland, a jedan Sorloth.

U Linzu je Austrija ostvarila prvu pobjedu u skupini. Nadjačala je Kazahstan 4-0 golovima Baumgartnera, Leinharta, Sabitzera i Seidla.

Gibraltar je u skupini D pobijedio San Marino 1-0, a zasluge za tri boda idu strijelcu Brittu u 62. minuti.

Svi rezultati utakmica nogometne Lige nacija koji su odigrani tijekom četvrtka.

Liga A, skupina 2:

Izrael – Francuska 1-4 (Gandelman 24 / Camavinga 6, Nkunku 28, T. Hernandez 87, Barcola 89)

Italija – Belgija 2-2 (Cambiaso 2, Retegui 24 / De Cuyper 42, Trossard 61)

Ljestvica:
1. Italija         3  2  1  0   7-4   7
2. Francuska       3  2  0  1   7-4   6
3. Belgija         3  1  1  1   5-5   4
4. Izrael          3  0  0  3   3-9   0

Liga B, skupina 2:

Engleska – Grčka 1-2 (Bellingham 88 / Pavlidis 49, 90+4)

Finska – Irska 1-2 (Pohjanpalo 18 / Scales 57, Brady 89)

Ljestvica:
1. Grčka           3  3  0  0   7-1   9
2. Engleska        3  2  0  1   5-2   6
3. Irska           3  1  0  2   2-5   3
4. Finska          3  0  0  3   1-7   0

skupina 3:

Austrija – Kazahstan 4-0 (Baumgartner 10, Lienhart 53, Sabitzer 56, Seidl 79)

Norveška – Slovenija 3-0 (Haaland 7, 62, Sorloth 52)

Liga C, skupina 4:

Latvija – Sjeverna Makedonija 0-3 (Atanosov 35, Kjamili 70, Elmas 90+3)

Farski otoci – Armenija 2-2 (Benjaminsen 37, Bjartalid 85 / Zelarajan 44, Manveljan 90+3)