Slovenija je u utakmici protiv Srbije doživjela visok poraz (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

REZULTATI LIGE NACIJA: Portugal deklasirao Švicarsku, Španjolska iščupala bod protiv Češke, Srbija bolja od Slovenije

U susretu 2. kola skupine 2 elitnog razreda Lige nacija Češka i Španjolska su odigrale 2-2, dok je Portugal deklasirao Švicarsku sa 4-0.

Češka je u Pragu dva puta vodila protiv “Furije”, no gosti su u posljednjim trenucima prvog i drugog dijela uspjeli izjednačiti.

Domaćin je poveo već u četvrtoj minuti golom Jakuba Pešeka, a izjednačio je Gavi u sudačkoj nadoknadi prvog dijela. Barcelonin veznjak se upisao među strijelce sa 17 godina i 304 dana postavši najmlađi strijelac u povijesti “Furije”. Prije njega rekord je držao suigrač iz Barce Ansu Fati koji je bio sedam dana stariji kada je u rujnu 2020. zabio protiv Ukrajine.

Jan Kuchta u 66. minuti vratio domaćine u prednost, no u sudačkoj nadoknadi susreta je Inigo Martinez postavio konačnih 2-2.

U drugom susretu iz skupine Portugal je deklasirao Švicarsku sa 4-0, a strijelci su bili William Carvalho (15), Cristiano Ronaldo (35, 39) i Joao Cancelo (68).

Češka i Portugal vode na ljestvici sa po četiri boda, Španjolska ima dva remija, a Švicarska dva poraza. Za četiri dana sastaju se Portugal – Češka, te Švicarska – Španjolska.

U skupini 4 drugog jakosnog razreda (Lige B) Norveška je na gostovanju pobijedila Švedsku sa 2-1 ostvarivši i drugu pobjedu.

Junak norveške pobjede je ponovo bio Erling Haaland koji je zabio oba gola (20-11, 69), čime je stigao do brojke od 18 golova u 19 nastupa za nacionalnu vrstu. Podsjetimo, Norvežani su prije tri dana slavili u Beogradu protiv Srbije sa 1-0, a pogodak je također postigao Haaland. Za Šveđane je strijelac bio Anthony Elanga u trećoj minuti nadoknade.

U drugom susretu Srbija je u Beogradu bila uvjerljiva protiv Sloveniju sa 4-1. Aleksandar Mitrović (24), Sergej Milinković-Savić (56), Luka Jović (85) i Nemanja Radonjić (90+2) su zabili za Srbiju, a Petar Stojanović (30) za Sloveniju.

Na ljestvici vodi Norveška sa šest bodova, Srbija i Švedska imaju po tri boda, a Slovenija je na začelju s dva poraza.

U idućem kolu, 9. lipnja se sastaju Norveška i Slovenija, te Švedska i Srbija.

Rezultati susreta nogometne Lige nacija:

REZULTATI:
LIGA A
Skupina 2:
Portugal - Švicarska  4-0 (Carvalho 15, Ronaldo 35, 39, Cancelo 68)
Češka - Španjolska    2-2 (Pešek 4, Kuchta 66 / Gavi 45+3, Martinez 90)

1. Portugal        2  1  1  0  5-1  4
2. Češka           2  1  1  0  4-3  4
2. Španjolska      2  0  2  0  3-3  2
4. Švicarska       2  0  0  2  1-6  0

LIGA B
Skupina 4:
Švedska - Norveška  1-2 (Elanga 90+3 / Haaland20-11m, 69)
Srbija - Slovenija  4-1 (Mitrović 24, Milinković-Savić 56, Jović 85, Radonjić 90+2 / Stojanović 30)

Cipar - Sjeverna Irska 0-0
Kosovo - Grčka         0-1 (Bakasetas 36)

1. Grčka            2  2  0  0  2-0  6
2. Kosovo           2  1  0  1  2-1  3
3. Sjeverna Irska   2  0  1  1  0-1  1
4. Cipar            2  0  1  1  0-2  1

Skupina 4
Gibraltar - S. Makedonija 0-2 (Bardi 21, Nikolov 84)
Bugarska - Gruzija        2-5 (Iliev 50, Stefanov 83 / Davitašvili 4, Hristoc 31-ag, Zivzivadze 52, Kvaratskelia 58, Qaziašvili 69)

1. Gruzija          2  2  0  0  9-2  6
2. S. Makedonija    2  1  1  0  3-1  4
3. Bugarska         2  0  1  1  3-6  1
4. Gibraltar        2  0  0  2  0-6  0